BEZPIECZNE ZAKUPY - SSL        DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł        FACHOWE PORADY        WYSYŁKA DO 48h

Czego szukasz?
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!
Spraw radość swojemu pupilowi i zapłać w ciągu 21 dni z Twisto

Sznury i Szarpaki dla Psa

Sznury i Szarpaki dla Psa


Pokazuje 1 do 15 z 33 (3 Stron)

Sznury i Szarpaki dla Psa


Czy zabawki są ważne w życiu psów?

Zabawki to jedne z kluczowych akcesoriów  jakie musimy posiadać opiekując się psem. Piłki, gryzaki czy sznury do przeciągania pomagają naszym pupilom rozładować energię, symulować polowanie czy zaspokajać naturalną potrzebę gryzienia. Zabawki pomagają psom znaleźć zajęcie podczas nieobecności właściciela oraz tworzą z nim więź podczas wspólnej zabawy. 

 

Czym kierować się przy zakupie sznura lub szarpaka dla psa?

  • Przy doborze szarpaka lub sznura dla psa kieruj się także rozmiarem zabawki dopasowanym do szczęk pupila. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych i bolesnych naciągnięć mięśni żuchwy czy połknięcia kawałków sznura przez pupila. Odpowiednia dobrany szarpak sprawi, że Twój pies jeszcze bardziej pokocha swoją zabawkę.
  • Dobrze jest zwrócić uwagę na solidność i jakość materiału z którego została wykonana piłka. Unikaj zabawek ze sklepów chińskich oraz targów. Piłki (lub jakiekolwiek inne akcesoria), które ze względu na mizerne wykonanie zostały nadgryzione dobrze jest wymienić, aby zmniejszyć ryzyko połknięcia plastiku przez psa. Pamiętaj, że inwestując w dobrą piłkę oszczędzasz pieniądze, ponieważ solidna zabawka zostanie z Wami na dłużej. Możesz mieć także pewność, że materiał z którego zostanie stworzona piłka nie będzie miał negatywnego efektu na zdrowiu psa. 

 

Za szarpak mogą spokojnie służyć pluszaki, jednak profesjonalny sznur do przeciągania stworzy dla nas komfort przy aktywnej zabawie z psem.

Zabawa z psem w przeciąganie służy wzmocnieniu więzi ze swoim pupilem. Dając psu wygrać dużo częściej niż przegrać podbudowujesz jego pewność siebie. W przypadku przebojowych psów pamiętaj, aby co jakiś czas dać zwierzakowi wygrać, ponieważ w przeciwnym razie znudzi go zabawa z Tobą. Tak samo, jeśli będziesz zawsze dawał mu wygrać-wtedy uzna, że nie jesteś dla niego przeciwnikiem i zaprzestanie zabawy.