fbpx

Buldog Francuski – Jak zdrowo żywić Buldożka Francuskiego?


Buldog francuski to mały, krępej budowy psiak o wielkich uszach. Sprawia wrażenie silnego i taki właśnie jest – przynajmniej jak na swoje 8 do 14 kg. Płaski pyszczek i futro bez podszerstka jest jednym z powodów, dla których to lubiany piesek do towarzystwa.

Buldog francuski – Jak żywić buldoga francuskiego?

Żywienie buldoga francuskiego musi brać pod uwagę problemy, z którym spotykają się psiaki tej rasy. Największym problemem buldożków jest bez wątpienia brachycefaliczny kształt czaszki. Zaburzenia oddychania z tym związane mogą wpływać na sposób jedzenia. Pies musi jeść powoli, najlepiej miękkie pokarmy, tak, aby w czasie jedzenia mógł swobodnie oddychać. Jeśli Twój pies kocha jedzenie i spożywa zbyt nerwowo – rozwiązaniem może być zdrowa wysokomięsna karma i miska spowalniająca jedzenie.

Buldogi francuskie często cierpią na nadwagę. W rzeczywistości zadbana figura psa różni się od tej, którą zwykle możemy spotkać u psiaków widzianych w miastach. Aby uchronić je od konsekwencji otyłości wybieraj karmę z małą ilością węglowodanów. Przykładem takiej karmy jest np. Dogs Plate, a więc karma wysokomięsna, z odpowiednią ilością dodanych warzyw.

Zdrowe żywienie buldoga francuskiego – Czy buldożki mają wrażliwe żołądki?

Przedstawiciele tej rasy często cierpią na wzdęcia, zwłaszcza po spożywaniu karm ze zbożem. Przypadłość ta skutecznie obniża nastrój pupila, dlatego ostrożnie eksperymentuj z nowymi karmami i przysmakami. Warto pamiętać, że dla mięsożernych psów posiłki mięsne są lekkie, a to te zawierające zboża są gorzej strawialne. Wynika to z budowy układu pokarmowego psa, a ogółem mówiąc z tego, że jest on drapieżnikiem.

Wybierając więc karmę, która odpowiada Twojemu psu kieruj się jej mięsnością. Procent mięsa w jej składzie powinien wynosić ok. 70%. Warzywa w karmie, z pominięciem zbóż będą stanowić źródło błonnika i usprawniać trawienie, jednak nie mogą stanowić większości w diecie.

Przysmaki dla buldoga francuskiego – Zdrowe żywienie zwierząt

Z przekąskami, tak jak i karmą należy uważać. Piesek ten nie wymaga szczególnego rodzaju mięsa – może jeść zarówno wołowinę, jak i kurczaka. Najważniejsze jest to, aby nowe przysmaki wprowadzać powoli i obserwować, jak reaguje na nie układ pokarmowy psa. Zwróć uwagę czy nie pojawia się alergia lub nietolerancja i stopniowo zwiększaj ilość przysmaków. Pamiętaj jednak, że przekąski to dodatkowe kalorie w diecie!

W sprzedaży posiadamy parę rodzai zdrowych przysmaków. Pierwsze z nich to forma uzupełniającej karmy. Miękkie kiełbaski z Meatlove można podawać pokrojone w kostkę lub jako cały batonik.

Buldożki francuskie chętnie użyją jako gryzaka warkoczy z ryby lub suszonej głowizny. Szczególnie młodym pieskom przyda się takie ćwiczenie mięśni żuchwy. Mimo że psy te mają płaskie pyszczki to nie są one tak delikatne, na jakie wyglądają. W końcu każdy buldog francuski ma w sobie coś z molosa 🙂

Zobacz: Estetyczny kubek z buldożkiem!

Sklep ze zdrową żywnością dla zwierząt chce pokazać Ci również podobne artykuły:

Alergia pokarmowa – jak sobie poradzić?

Jaka karma dla psa? – Ranking karm Furtastic

Czym karmić psy rasy pomeranian?


Zespół Furtastic.pl

Jesteśmy pierwszym w Polsce, sklepem zoologicznym ze zdrową żywnością dla zwierząt. Od standardowych sklepów wyróżniamy się brakiem przetworzonych karm. Oferujemy produkty z dokładnie przeanalizowanym składem, we wsparciu zoodietetyków. Znajdziesz u nas wyłącznie naturalne, wysokomięsne produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Content