icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!

Karma mokra

(1 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Mokra karma dla psa

Zdrowa żywność dla psa to mokra karma składająca się wyłącznie z wysokiej jakości mięsa mięśniowego i dodatku podrobów/warzyw. Skład karmy w sklepie Furtastic stawia na pożywność produktu, bez zbędnych dopełniaczy jak ryż czy inne zboża.

Jednak pośród gotowanych karm dla psa króluje ryż z kurczakiem. Dlaczego zatem to nie jest to najlepszy sposób żywienia? Przede wszystkim podstawą zdrowego żywienia psa powinna być karma pełnowartościowa, a więc taka, która zawiera w sobie wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Równowagę białka, tłuszczy oraz węglowodanów. Karma pełnoporcjowa dokładnie określa jakie składniki odżywcze, a także makro i mikroelementy przyjmie nasz pies. Dzięki temu mamy szanse uniknąć niedoborów, jakie funduje żywienie psa ryżem oferującym mu słabo przyswajalne źródło węglowodanów oraz chude mięso z kurczaka, które podawane bez odpowiedniej suplementacji zwykle zaburza ilość białka w codziennej diecie psa.

To samo tyczy się wszelkich resztek ze stołu. Często są to przypadkowe składniki, które mogą szkodzić psu od razu lub na dłuższą metę. Ten sposób odżywiania pozwala niektórym psom na przeżycie, jednak jeżeli skupiamy się na zdrowiu i szczęściu naszego pupila zdecydowanie polecamy zdrowsze opcje żywienia.

Karma mokra dla psa - rodzaje

Karmy mokre dla psów, dostępne na rynku zoologicznym to ugotowane produkty, zamknięte w szczelnej puszce w celu dłuższego zachowania przydatności do spożycia. W zależności jaki producent produkuje karmę i na jakiś aspektach się skupia, mokre karmy dla psów będą różniły się pod względem użytych jakości i gatunku składników, suplementacji, podziałem na wieki itd. Karma dla psów o słabej jakości charakteryzuje się dużym udziałem zbóż w swoim składzie. Będzie miała również niepewne składniki pochodzenia zwierzęcego, nie koniecznie będące mięsem. Czasem zamiast chociażby mięsa występuje białko hydrolizowane czy dodane jako osobny produkt - tłuszcze zwierzęce.

Taki rodzaj karm to niestety najbardziej popularne karmy w marketach i sklepach stacjonarnym. Popularne, reklamowane puszki często oprócz niepożądanych składników zawierają również wiele podbijaczy smaku i konserwantów, daleko odstając od naturalnego sposobu żywienia drapieżnika jakim jest pies.

Aby zakupić zdrowe karmy dla psa należy kierować się przede wszystkim ich składem. Przeważającym składnikiem, którym będzie charakteryzowała się dobra karma dla psa będzie procent mięsa. Zdrowa karma mokra zawiera od 60% mięsa, które określone jest jako produkt z konkretnego zwierzęcia. Mile widziany jest dodatek odżywczych podrobów, jednak nie może on być za wysoki - wtedy będą pojawiać się biegunki. Na drugim miejscu w składzie karmy mokrej może znajdować się dodatek warzyw jak bataty czy marchew. Tutaj jednak nadal należy pamiętać, że roślinny dodatek nie powinien zawierać zboża i nie powinien przewyższać procentów mięsa w składzie karmy mokrej.

Kiedy mokra karma będzie najbardziej korzystna dla zdrowia?

Oprócz ważnego składu karmy mokrej dobrze jest zwrócić uwagę czy jest to produkt naturalny. Karma mokra nie ma znacznika BIO czy EKO, jednak możemy zauważyć, czy jest ona naturalna. Naturalna karma pełnoporcjowa dla psa będzie miała krótki skład, bez dodatkowych tajemniczych dodatków. Oprócz tego nie da się ukryć, że karmy wysokomięsne (zdrowe dla psa) będą posiadały formę mielonki. Wszelkie kostki możemy z góry podejrzewać o zbożowe pochodzenie. Mokre karmy, które będą zdrowe posiadają naturalny aromat i smak, wynikający z prostego gotowania mięsa. Nie ma tutaj więc podbijaczy smaków, które zdarzają się zarówno w mokrych jak i przede wszystkich suchych karmach.

Wiek, a mokra karma dla psów

Dla psów dorosłych jak i dla szczeniąt karma mokra dla psów sprawdzi się znakomicie i o ile jest wysokomięsna (od 60% mięsa). W takim wypadku podział na szczenięta i psy dorosłe nie jest niezbędnym elementem żywienia. Puszkowane posiłki dla psa mogą być przez niego spożywane nie tylko w każdym wieku, ale i przy psach każdej rasy. Dodatkowo, większość psów chorych również będzie potrzebowało karmy mokrej, jednak jej dobranie zlecamy dietetykowi zwierzęcemu, który lepiej od lekarza weterynarii dobierze dietę bazując na wynikach badań psa.

Mokre karmy dla psa - które wybrać?

Każda karma mokra dla psa w naszym sklepie posiada odpowiedni skład. Z tego względu kierować możemy się tutaj zdrowiem psiaka (ustalone z dietetykiem zwierzęcym) oraz jego preferencjami. Większość psiaków naszych klientów uwielbia smaki z wołowiną i królikiem. Niektóre delikatniejsze podniebienia preferują karmę wekowaną w słoiku, a nie w puszce. Jeżeli mimo wyboru w smakach i markach Twój pupil nie chce jeść mokrej karmy możesz użyć dosmaczacza do karmy w postaci suszonego mięsa lub zwrócić produkt.

Mokra karma dla psa jest podstawą zdrowego odżywiania

Karmy suche, zawierają bardzo małą wilgotność, przez co pozbawiają psa najlepszego sposobu przyjmowania wody - wraz z posiłkiem. Oprócz tego są o wiele bardziej przetworzone niż karmy o dużej wilgotności. Aby karma sucha dla psa nie zepsuła się w opakowaniu musi ulec parokrotnemu gotowaniu i pieczeniu, przez co zabijane są jej składniki. W dalszej kolejności karma ta jest spryskiwana składnikami odżywczymi. Przez te fakty nawet zalanie suchej karmy wodą przed podaniem nie sprawi, że będzie ona zdrowa.

Mokra Karma Monobiałkowa dla Psa

5
zawartość mięsa 88
zawartość mięsa 10
18,80 PLN
104,44 zł / kg
Cena: 18,80 PLN
Zapisz się do newslettera
Odbierz darmowy e-book z poradnikiem żywieniowym dla psa i kota
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wybierz przynajmniej jedno zwierzę
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY