BEZPIECZNE ZAKUPY - SSL        DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł        FACHOWE PORADY        WYSYŁKA DO 48h

Czego szukasz?
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!
Spraw radość swojemu pupilowi i zapłać w ciągu 21 dni z Twisto

Karma mokra

Karma mokra


Pokazuje 1 do 15 z 305 (21 Stron)

Karma mokra


Czym jest mokra wysokomięsna karma?

 

Mokra, wysokomięsna karma dla psa to mięso, podroby i suplementy, które po zmieleniu zostają zamknięte w puszcze lub saszetce, pozwalającej na wygodne dawkowanie karmy naszemu zwierzęciu. 
W dobrej, wysokomięsnej karmie min. 80% składu stanowi mięso i podroby. Stosunek mięsa powinien być wyższy niż poziom podrobów. Należy pamiętać, aby unikać karm z widniejącymi w składzie "produktami pochodzenia zwierzęcego", ponieważ nie są one one mięsem, a jedynie odpadami z produkcji jak pióra, kopyta czy rogi. 

 

 

 
W przeciwieństwie do większości dostępnych stacjonarnie karm dobra mokra, wysokomięsna karma dla psa nie będzie zawierała zbóż (ryż, pszenica, owies, soja, białko sojowe), zbyt dużej liczby warzywnych wypełniaczy czy hydrolizowanych białek. 
 
Dlaczego mokra karma?
Karma mokra dla psów jest jedną z naturalnych metod żywienia psa. W odróżnieniu od wysoko przetworzonej karmy suchej, która przygotowywana jest w temperaturze ok. 300 stopni Celsjusza karma mokra posiada w sobie znacznie więcej bardzo dobrze przyswajalnych składników odżywczych. Dzieje się tak dlatego, iż karma mokra gotowana jest w znacznie niższej temperaturze, a bulion, w którym gotowane było mięso dodawany jest do karmy. 
Jaką mokrą karmę dla psa wybrać?
Dobra karma dla psa to produkt, który nie zawiera zbóż, oraz udział mięsa w jej składzie to minimum 60%. Karma dla psa może zawierać warzywa- jednak nie musi. Dobre produkty roślinne zawarte w karmie to m.in bataty, truskawki, marchew. 
Czy ta karma jest dobra?
Dobra karma powinna zawierac w składzie jasno opisany procent mięsa, nie kupujmy karm z "produktami pochodzenia zwierzęcego" ponieważ w tak opisanym produkcie prawdopodobnie nie ma mięsa.