Czego szukasz?
E-BOOK Poradnik Żywieniowy - Przestawianie kota
Darmowa dostawa i prezent od 299 zł!
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!

Kocimiętka i Patyczki Matatabi dla Kota

Kocimiętka i Patyczki Matatabi dla Kota


Hunter - Kocimiętka
Kong - Szczur z Kocimiętką 9cm
Kong - Wiewiórka z Kocimiętką
Trixie - Mysz Pluszowa 7cm
Trixie - Mysz Sizalowa 10cm
Pokazuje 1 do 6 z 6 (1 Stron)

Kocimiętka i Patyczki Matatabi dla Kota


Matatabi


   Matatabi, inaczej Aktinidia ussuryjska lub Silver vine to roślina pochodząca z Azji. Wprowadza koty w stan euforii dzięki atraktantom actinidinie (znajdziemy ją również w walerianie) oraz dihydroactinidiolidnie - obie substancje działają podobnie do nepetalaktonu, zawartego w kocimiętcePodwójna substancja wabiąca sprawia, że koty szaleją na punkcie patyczków Matatabi, nawet, jeżeli kocimiętka nie robi na nich wrażenia. Koty uwielbiają gryź, lizać i podrzucać patyczki matatabi przy czym wykazują ogromną radość i zainteresowanie. Matatabi możemy podawać kotu dla zrelaksowania go przed podróżą, po wizycie u weterynarza czy przy socjalizacji w nowym miejscu/z nowym kotem. Warto pamiętać, że niektóre koty traktują patyczki matatabi jako gryzak, jest to całkowicie naturalny proces. Kocimiętka

O kocimiętce słyszał każdy posiadacz kota. Ta fioletowo kwitnąca roślina z rodziny jasnotowatych to prawdziwy afrodyzjak dla kotów.  Występuje ona w strefie umiarkowanej Europy, Azji oraz w północnej Afryce i na obszarach górskich w Afryce tropikalnej. 

Kocimiętka zawiera  nepetalakton, który pobudza koty i wprawia je w stan euforii. Zapach kocimiętki powoduje niepohamowane tarzanie się, ocieranie, gryzienie i lizanie przedmiotu dotkniętego aromatem kocimiętki. Stan ten tra zazwyczaj do 10 minut i ma działanie odstresowujące. Co ciekawe kocimiętka działa najlepiej na młode koty, natomiast dla kociąt i seniorów bywa całkowicie obojętna.