BEZPIECZNE ZAKUPY - SSL        DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł        FACHOWE PORADY        WYSYŁKA DO 24h

Czego szukasz?

Zabawki i Drapaki dla Kota

Zabawki i Drapaki dla KotaZabawki i Drapaki dla Kota


Jaką zabawkę dla kota wybrać?

Zabawki dla kotów pełnią bardzo ważną rolę w życiu domowego kota. Pozwalają spełniać naturalną potrzebę ruchu, symulują polowanie, zapewniają oderwanie od nudy. Zabawki pomagają młodym kociętom w socjalizacji z otoczeniem, poprawy koordynacji ruchowej i nawiązywaniu relacji z opiekunem. 

Aby wybrać odpowiednią zabawkę dla kota potrzebna jest znajomość podstawowych kocich potrzeb. Kociaki uwielbiają zabawę małymi, pluszowymi elementami, które wyglądem przypominają mysz, na którą chętnie zapolowałyby będąc dzikimi kotami. Uwagą cieszą się również zabawki w postaci piórek, piłeczek i wędek. Wędki dla kota są szczególnie ważne, gdyż w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego symulują polowanie, czyli system śledzenie-atak-nagroda. Mało tego, wędki dla kotów znakomicie sprzyjają zachowaniu przez kota odpowiedniej wagi, wspierają prawidłowy rozwój mięśni i układu nerwowego. Zabawa wędką jest dla zdrowych, młodych kotów niezwykle atrakcyjna.

Porady: 

  • Bardzo  dobrym wyborem jest zabawa wędką z kotem tuż przed podaniem mu posiłku, jest to swego rodzaju oddanie naturalnej czynności zjedzenia zdobyczy po udanej gonitwie. Praktyka ta jest dla kota niezwykle atrakcyjna i satysfakcjonująca. 
  • Aby zabawki nie traciły na swojej atrakcyjności w oczach kota należy na zmianę chować wybrane przedmioty przed kotem w miejscach poza jego zasięgiem. Koty szybko zapominają, jakie zabawki mają w posiadaniu w wyniku czego stare piłeczki, myszki i inne traktują jak nowe.
  • Wręczanie przysmaków również może być świetną zabawą. Rzucając przysmak kotu pobudzasz jego instynkt łowiecki i zachęcasz go do gonitwy. 
  • Jeśli do zabawy z kotem używasz czerwonego lasera powinieneś pamiętać, że zbyt częsta zabawa może uszkodzić mu wzrok. Bardzo dobrym pomysłem jest nagrodzenie kota smakołykiem zaraz po zabawie z laserem.
  • Na zmianę z gotowymi zabawkami koty bardzo chętnie bawią się szeleszczącymi kulkami z papieru, gumkami do włosów, spinkami, a nawet makaronem.


Pamiętaj, że brak zabawek dla kota ma bardzo zły wpływ na jego samopoczucie. Dodatkowo przyczynia się do otyłości, chorób krążenia, a nawet kociej depresji.