BEZPIECZNE ZAKUPY - SSL        DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł        FACHOWE PORADY        WYSYŁKA DO 48h

Czego szukasz?
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!
Spraw radość swojemu pupilowi i zapłać w ciągu 21 dni z Twisto

Sklep dla psów

W zoologicznym sklepie internetowym Furtastic.pl oferujemy szeroki wybór produktów i akcesoriów dla psów. Stanowią one doskonałą ofertę skierowaną do wymagających i świadomych prawidłowej opieki właścicieli psów.


Pokazuje 1 do 15 z 970 (65 Stron)

Mokre karmy i Akcesoria


Nie da się nie kochać psów- mokre nosy, pełne wierności spojrzenia, futrzany ogon, który zawsze wprawia się w ruch gdy tylko pojawimy się w zasięgu psiego wzroku.


Psy, jako najwierniejszy przyjaciele człowieka zasługują na dobre traktowanie. Właśnie dlatego przede wszystkim powinniśmy dostarczać im to, co lubią najbardziej- smaczne, pachnące jedzenie. Jedzenie koniecznie najlepszej jakości, biologicznie przystosowane do potrzeb psów. 


A co powinny jeść psy?

  • Mokre, wysokomięsne puszki.

Nie istnieje pies, który przeszedłby obojętnie obok pachnącego mięsa. Mięsne puszki sprawią Twojemu psu radość i dają gwarancje, że posiłek zniknie z miski w mgnieniu oka. 

Oprócz zamiłowania psów do mięsa istnieje jeszcze jeden powód, dla których powinniśmy karmić psy właśnie takim rodzajem puszek- Psy są względnymi drapieżnikami co oznacza, że w jego diecie mogą znajdywać się warzywa, jednak podstawę zawsze musi stanowić mięso. Zarówno zęby jak i układ pokarmowy psa jest przystosowany do rozszarpywania, a następnie sprawnego trawienia produktów odzwierzęcych. Mięsne puszki są więc naturalnie odpowiednim pożywieniem dla psów, za które podziękuje Ci zdrowie i kondycja Twojego pupila. Dodatkowo, mokre jedzenie sprawia, że organizm psa przyswaja więcej wody. Istnieje dzięki temu mniejsze ryzyko odwodnienia psa- przy karmie suchej sprawa wygląda odwrotnie. 

Warto również wspomnieć, iż puszkowane mięso dla psów jest produktem mniej przetworzonym niż karma sucha. Wysokomięsne puszki dobrej jakości są gotowane w niskiej temperaturze lub na parze tak, aby nie straciły skladników odżywczych. Natomiast sucha karma dla psów jest produktem, który zazwyczaj zawiera niezdrowe zboża oraz jest przygotowywany w temperaturze ok. 300 stopni Celsjusza. Przyswajalność takiej karmy jest więc mniejsza, odchody większe i bardziej śmierdzące. Mięsne puszki są również produktem znacznie bardziej aromatycznym przez co psy sięgają po nie chętniej. 

Warto pamiętać, że sucha karma nie czyści zębów i jest dla nich bardziej szkodliwa niż karma mokra. Jedynym odpowiednim sposobem czyszczenia zębów psa jest używanie specjalnej szczoteczki dla zwierząt, lub podawanie poprzerastanego, surowego mięsa, które ocierając o zęby ma możliwość starcia osadu.


  • BARF

BARF, czyli  Biologically Appropriate Raw Food - Biologiczne Odpowiednie Surowe Jedzenie. Żywienie to polega na podawaniu surowego mięsa wraz z kośćmi, skórą, podrobami oraz niezbędną suplementacją. Dieta BARF mówi nam, że najlepszym sposobem karmienia zwierząt względnie i bezwzględnie mięsożernych jest podawanie im niepoddanemu obróbce termicznej (gotowaniu, parzeniu) mięsa, kości, podrobów, skóry i wszystkich innych części potencjalnej ofiary. Dietę BARF należy suplementować, aby posiłek naszego zwierzęcia był odpowiednio zbilansowany. Wynika to z faktu, że dieta ta docelowo ma odtworzyć całą zdobycz mięsożercy.


  • Whole Pray 

Whole Pray jest bardzo starym sposobem żywienia, a jednocześnie bardzo niedocenianym i zapomnianym. Polega on na podawaniu psu całych tuszek zwierzęcia, na które byłby w stanie zapolować. Diety tej nie suplementuje się. Głównym składnikiem diety WP dla średniej wielkości psa będą króliki, kaczki, kury, indyki, ryby, przepiórki. Dla mikro psów będą to przepiórki, szczury, myszy, pisklęta, kaczęta. Brzmi to dość kontrowersyjnie. Jednak jeśli zwierzęta tzn" karmówka" stosowana przy Whole Pray pochodzi z dobrego źródła możemy mieć pewność, że zostały uśpione humanitarnie, prawdopodobnie bez bólu.