icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!
5
punkty lojalnościowe 4
Icon
dostępność: Natychmiastowa wysyłka i

Patyczek Matatabi Kocimiętka 2 szt

7,75 PLN
Dodaj do ulubionych
Matatabi Model

Patyczek Matatabi Kocimiętka 2 szt

Czym jest patyczek matatabi?

Patyczki matatabi są wysuszoną częścią rośliny o nazwie Aktinidia ussuryjska lub też Silver vine. Jej działanie jest podobne do kocimiętki, która jednak bywa neutralna dla niektórych kotów. W przypadku matatabi 93% dorosłych osobników doznaje uczucia euforii. Śmiało można więc stwierdzić, iż patyczki tej rośliny są lepszą wersją kocimiętki.

 

W jakim celu podawać kotu matatabi?

Wbrew opinii matatabi nie czyści zębów – o tym jak czyścić zęby kotu dowiesz się tu (Jak czyścić zęby kota). Posiada jednak szereg innych właściwości. Matatabi ma przede wszystkim dostarczać rozrywki, zachęcać do zabawy i relaksować kota. Jest to prezent, który możesz okazyjnie podawać swojemu pupilowi, aby urozmaicić jego życie.

 

Patyczki matatabi mogą przydać się również przy:

Wprowadzaniu kota do nowego domu – zabawa wędką i patyczki matatabi odwrócą jego uwagę od stresowej sytuacji i pomogą zapomnieć o aktualnym uczuciu zdezorientowania. Kot poprzez zabawę wyładowuje emocje, a matatabi dodatkowo podkręci jego pozytywny nastrój.

  • Łączenie kotów – podczas wprowadzania drugiego kota do domu prawdopodobnie spotkasz się z niezadowoleniem rezydenta. W socjalizacji pomoże Wam zabawa, między innymi patyczkami matatabi, które nieco zneutralizują stres.

  • Dodatkowa rozrywka – udomawiając kota staliśmy się mu winni spełniania jego potrzeb, także ruchowych i stymulacyjnych. Rozrywka musi być elementem opieki nad kotem, zatem dodatkowy bodziec/zabawka dobrze wpłynie na kocią psychikę.

     

Czy matatabi może zaszkodzić?

Dotąd nie odnotowano szkodliwych działań patyczków matatabi. Wszelkie ślinienie się czy gryzienie patyczka jest naturalnym czynnikiem przy kontakcie z matatabi. Sam produkt jest w pełni naturalną, suszoną częścią nietoksycznej dla kota rośliny i może mieć kontakt ze śliną kota.

 

 

 

Jak podawać patyczki matatabi?

Po prostu podajemy kotu jeden patyczek i pozwalamy na zabawę. Stan euforii utrzymuje się u kota ok. 10 minut, po czym możemy schować patyczek do następnej zabawy. Matatabi możemy także zapleść na wędkę dla kota. Bardzo rzadko zdarza się, że kot po zabawie patyczkiem złapie drzazgę, jednak dla pewności zawsze należy pamiętać o kontrolnym badaniu jamy ustnej kota – gdyby coś się działo z pewnością to zauważysz.

 

Czego spodziewać się podczas zabawy matatabi?

W czasie zabawy matatabi Twój kot będzie tarzał się, mruczał, podgryzał, rozciągał, ugniatał łapkami i okazywał wszelkie inne objawy przyjemnej euforii i zadowolenia.
 

Zwykłe patyczki – a tyle radości ;-) 

 

 

Uwaga! 

Patyczki matatabi zwykle nie działają na młode kocięta do ok. 6 miesiąca życia. Twój kot może być wyjątkiem, więc jest blisko owego wieku – śmiało wypróbuj ten rodzaj zabawki dla kota. 

 

Cechy produktu
ROZWIŃ
Dostawa i płatność
ROZWIŃ
Zapytaj o produkt
ROZWIŃ
Opinie
ROZWIŃ
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY