icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!

Piłki i Aporty dla Psa

(1 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Czy zabawki są ważne w życiu psów?

Zabawki to jedne z kluczowych akcesoriów  jakie musimy posiadać opiekując się psem. Piłki, gryzaki czy sznury do przeciągania pomagają naszym pupilom rozładować energię, symulować polowanie czy zaspokajać naturalną potrzebę gryzienia. Zabawki pomagają psom znaleźć zajęcie podczas nieobecności właściciela oraz tworzą z nim więź podczas wspólnej zabawy. 

 

Czym kierować się przy zakupie piłki dla psa?

  • Zdarzą się psy, które są tym szczęśliwsze co brudniejsze, jednak nie oznacza to, że nie powinniśmy dbać o ich higienę. Podczas wyboru piłki dla psa kierujmy się zasadą, by nie była ona stworzona z zamszowego lub pluszowego materiału (jak np. piłki do tenisa), ponieważ taka bardzo łatwo zbiera ziemię i wszelaki bród. Kombinacja śliny i wszystkiego co trafiło na powierzchnie piłki nie jest tym co powinno trafić z powrotem do pyska naszego psa.
  • Przy doborze piłki kieruj się także rozmiarem zabawki dopasowanym do szczęk psa. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnych i bolesnych naciągnięć mięśni żuchwy czy połknięcia piłki przez pupila. Odpowiednia dobrana piłka sprawi, że Twój pies jeszcze bardziej pokocha swoją zabawkę. 
  • Dodatkowo dobrze jest zwrócić uwagę na solidność i jakość materiału z którego została wykonana piłka. Unikaj zabawek ze sklepów chińskich oraz targów. Piłki (lub jakiekolwiek inne akcesoria), które ze względu na mizerne wykonanie zostały nadgryzione dobrze jest wymienić, aby zmniejszyć ryzyko połknięcia plastiku przez psa. Pamiętaj, że inwestując w dobrą piłkę oszczędzasz pieniądze, ponieważ solidna zabawka zostanie z Wami na dłużej. Możesz mieć także pewność, że materiał z którego zostanie stworzona piłka nie będzie miał negatywnego efektu na zdrowiu psa. 

 

Ciekawostka! 

Zabawa z piłką jest przyjemną czynnością, jednak zabawka rzucana non stop bez przerw bez urozmaicenia może powodować problemy behawioralne tj. fiksacje na punkcie piłki. Fiksacja polega na tym, że pies jest całkowicie skupiony na zabawce, nie widzi poza nią świata, a więc i nie zaspakaja naturalnych potrzeb jak węszenie, eksploracja otoczenia czy zabawa z innymi psami. W skrajnych przypadkach pies może także nie chcieć załatwić swoich potrzeb fizjologicznych. Niezdrowa fascynacja piłką źle wpływa na zdrowie i samopoczucie psiaka, gdyż powoduje ona długotrwały stres.  

 

Pamiętaj!

Może to wydać się paradoksalne, jednak jeżeli Twój pies cierpi na nadmiar energii "wymęczanie" go piłką czy aportem nie jest dobrym rozwiązaniem. Taka rozrywka stopniowo zwiększa kondycje psa, przez co będziemy musieli rzucać piłkę coraz dłużej, a pies będzie regenerował siły szybciej, a jego potrzeby psycho-ruchowe nie zostaną zaspokojone. Dla psów z widocznym nadmiarem energii najlepszy będzie aktyny spacer, bieganie z właścicielem oraz zabawa z innymi psami. Pamiętaj także, że dla psów o słabej równowadze emocjonalnej bardzo ważna jest nauka wyciszania. Zapytaj o nią swojego behawiorysty. 

 

Sposób na aktywną zabawę piłką z psem:

  • Rzucanie piłki możesz połączyć z wykonywaniem komend pomiędzy rzutami
  • Za pomocą piłki nauczysz swojego psa komend "zostaw","waruj"czy"szukaj"
  • Piłkę możesz ukryć w domu, a następnie wydać komendę szukaj
  • Piłką możesz zachęcić psa do wejścia do wody

 

zawartość mięsa 18
35,35 PLN
Cena: 35,35 PLN
Zapisz się do newslettera
Odbierz darmowy e-book z poradnikiem żywieniowym dla psa i kota
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wybierz przynajmniej jedno zwierzę
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY