icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!

Legowiska dla Kota

(1 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Legowiska dla Kota

Jakie legowiska dla kotów są najlepsze?

Nie ma ogólnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ legowisko dla kota powinno być dostosowane przed wszystkim do jego preferencji.

Jeżeli Twój kot

  • szczególnie bezpiecznie czuje się w pudłach i z tego powodu wybiera je na swoje legowisko
  • lubi odpoczywać w ukryciu

Na pewno będzie zadowolony z legowiska typu budka, legowiska typu rękaw lub po prostu legowiska z wysokimi ściankami. Aby Mruczek czuł się jeszcze bardziej przytulnie możesz wybrać np. posłanie pluszowe, ogrzewane lub z wełny czesankowej. 

Jeśli jesteś posiadaczem pewnego siebie kocura, który uwielbia rozciągać się podczas drzemki na pewno spodoba mu się legowisko na parapet, typu mata lub legowisko na kaloryfer. 

Ile legowisk dla kota powinno być w domu?

Ze względu na to, że nasze domy są ograniczonym terytorium dla kota powinniśmy szczególnie dbać o ich atrakcyjność dla kotów. O ile aktywność ruchowa jest dla kotów bardzo ważna, to i odpowiednie, przytulne miejsce do wyciszenia gra kluczową rolę w kocim życiu. Co za tym idzie, im więcej legowisk tym korzystniej. Legowiska dla kota mogą być przy okazji estetycznym dodatkiem do wnętrza.

Ważne jest nie tylko rozpieszczenie legowisk dla kota, ale i ich różnorodność. Hamaki, budki czy poduszki - każdy wybór może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jaką rolę pełnią legowiska dla kotów (oprócz podstawowego wypoczynku)?

Każdy domek dla kota czy jego legowisko jest "gąbką zapachową" kota, zamieszkującego dom. Oprócz tego, że kot wykorzystuje legowisko do spania - zostawia on na nim swój zapach. Dzięki temu nasz Mruczek będzie czuł się jeszcze bardziej komfortowo.

Legowisko dla kota to również idealne miejsce na odczekanie wszelkich stresów codzienności. Przy zmianie miejsca zamieszkania legowisko dla kota okaże się jego bezpieczną bazą, która nieco ukoi jego stres związany z przeprowadzką i pomoże w szybszym zaklimatyzowaniu się w nowym domu.

Legowisko dla kota przy kocie reaktywnym?

Nasze koty maja ograniczoną przestrzeń w naszych domach. To jednak nie znaczy, że nie mogą być szczęśliwe! Różnorodność legowisk dla kota ma bardzo dobry wpływ na koty bardzo aktywne, które zdają się nie umieć odpoczywać - chcą się bawić non stop mimo wieku! Oczywiście nie ma w tym nic złego, jednak regeneracja jest również bardzo ważna dla kociej psychiki i zdrowia. Z tego względu dodatkowe, ciepłe legowiska dla kota z których korzysta zachęcą go do częstszego wylegiwania się i odpoczynku po całodniowych harcach.

Przydatne wskazówki

Aby kotu było jeszcze wygodniej legowisko może być posłane miękkim, polarowym kocykiem. Unikaj prania go - chyba, że w na prawdę ekstremalnych przypadkach. Pamiętaj, że kocyk również nasiąknie kocim zapachem. Przyda się to gdy będziecie wybierać się do weterynarza - ścieląc transporter kota kocykiem na którym leżał zapewnisz mu większe poczucie bezpieczeństwa.

Legowisko dla kota, a dzieci

Dzieci nie powinny wchodzić w legowisko dla kota. Legowisko powinno być również oazą spokoju, a więc nie można niepokoić kota, gdy w nim przebywa. Jeżeli chcemy pogłaskać kociaka gdy ten leży w legowisku musimy uważnie obserwować sygnały jakie nam wysyła. Jeżeli kot "macha ogonem", kładzie uszy lub oblizuje pyszczek - lepiej zaprzestać pieszczot.

Legowisko dla kota - ile legowisk musi być w domu w którym są dwa koty?

Jeżeli nasze koty żyją w zgodzie to z pewnością będą dzieliły ze sobą również legowiska. Oczywiście najlepiej, gdy legowiska dla kota stanowią w naszym domu przynajmniej 3-4 sztuki. W przypadku kotów które się nie lubią zwiększmy tę ilość.

zawartość mięsa 40
od 78,65 PLN
Cena od 78,65 PLN
Zapisz się do newslettera
Odbierz darmowy e-book z poradnikiem żywieniowym dla psa i kota
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wybierz przynajmniej jedno zwierzę
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY