icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!

Higiena i Pielęgnacja Kota

(21 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Higiena i Pielęgnacja Kota

Jak dbać o higienę kota?

Dbanie o higienę kota, który przebywa w domu jest zwykle mniej czasochłonne niż dbanie o psa. Czynności które musimy uczynić przy kocie ograniczają się na co dzień do obcinania pazurów i czesania. Większość kotów nie lubi owych czynności, jednak możemy to zmienić przyzwyczajając kota (najlepiej od najmłodszych lat) poprzez pozytywne skojarzenia budowane wokół czynności. Pielęgnacja kotów może być przyjemna, o ile od początku podejdziemy do niej z pełną świadomością

Czy kota można kąpać? - Pielęgnacja kotów

Kota NIE MOŻNA kąpać, jeśli nie zlecił nam tego lekarz weterynarii, oceniający substancję którą pobrudził się kot na szkodliwą lub kiedy wymaga tego problem skórny pupila. Gdy kot pobrudził się substancją mogącą negatywnie wpłynąć na kocie zdrowie, a my nie wybieramy się do weterynarza konieczne może być przetarcie zwierzaka zwilżoną wodą ścierką do pełnego usunięcia zabrudzenia. Pielęgnacja kota w większości przypadków leży po jego stronie, jednak są momenty, w których trzeba mu pomóc. Warto również wiedzieć, że większość kotów przestaje się myć w momencie gdy są chore - w tym wypadku zabieramy pupila do weterynarza, a po wyleczeniu kot na pewno zdoła doczyścić sierść.

Dlaczego kot się nie myje?

Zdrowe koty bardzo solidnie dbają o czystość swojego futra. Na mycie się poświęcają mnóstwo czasu po każdym posiłku, drzemce czy nawet głaskaniu. Jeśli kot się nie myje może to oznaczać, że jego stan zdrowia uległ pogorszeniu. Posklejane, brudne futro jest oznaką, że kot potrzebuje jak najszybszej pomocy weterynaryjnej.

Jeśli już muszę umyć kota, jakich środków używać?

Koty myjemy wyłącznie w delikatnych, naturalnych środkach, tak, aby zmniejszyć ryzyko alergii, podrażnień skóry czy oczu. Pamiętajmy także, żeby nie zalać uszu i nosa kota, ponieważ może to przynieść przykre konsekwencje. Woda, jakiej używamy do mycia kota powinna być letnia, nigdy zbyt zimna lub gorąca (sprawdzajmy to!). Starajmy się, aby kąpiel dla kota była nie tyle przyjemna, co chociażby nie dostarczająca traum i bólu związanego z poparzeniami czy wyziębieniami. Do mycia kociej sierści używamy preparatów dla kotów, o pH równiej kociej skórze. Pamiętajmy, że koty mogą ucierpieć, jeżeli umyjemy je w zwykłym płynie - w końcu pozostałości po kąpieli na pewno zliżą.

Jak należy dbać o kota po kąpieli?

Sierść kotów należy jak najszybciej osuszyć, nie używajmy do tego suszarki, gdyż jej głośny dźwięk przysporzy kolejną traumę i nieprzyjemne wspomnienia związane z kąpielą na która większość kotów nie jest gotowa. Zamiast tego użyjmy ścierek lub ręczników, które dobrze wchłaniają wodę lub ręcznika papierowego. Nie możemy pozwolić na to, aby kot biegał mokry. Pamiętajmy także o zlikwidowaniu ryzyka przeciągów po kąpieli. 

Obcinanie pazurów kotu

Obcinanie pazurów kotu nie należy do prostych czynności. Zwykle skupiamy się na tym dopiero w momencie, gdy kot jest dorosły i zniszczył naszą nową sofę. Tak jak w przypadku innych czynności jak szczotkowanie czy mycie kocich zębów - pazury wymagają dbania o nie już od wczesnego kocieństwa. Nawet jeżeli boimy się przyciąć pazury maluchowi to możemy przyzwyczajać go do dotykania łapek, łapania za paluszki i odsłaniania pazurków. W momencie gdy pupil jest już dorosły i nie pozwala dotknąć łap pomaga zawijanie w kocyk lub bezpośrednia wizyta u weterynarza, który zwykle ma wprawę w szybkim obcięciu pazurków. W przypadku tej pielęgnacji również bardzo ważne jest, aby koty zbierały wokół niej wyłącznie dobre skojarzenia.

Mycie zębów

Bez różnicy czy koty jedzą karmę mokrą czy suchą - od spożywania posiłków na zębach pojawia się osad. Oczywiście karma sucha, a więc wysokoprzetworzona jest trudniejsza do "zmycia" przez kocią ślinę. Nie mniej jednak osad powstający na zębach kotów trzeba usuwać, ponieważ inaczej powstanie kamień nazębny możliwy do usunięcia jedynie u lekarza weterynarii. Udaj się z kotem do weterynarza w celu sprawdzenia aktualnego stanu uzębienia pupila. Po mechanicznym usunięciu osadu i kamienia zaobserwujesz w jakim tempie osad gromadzi się ponownie. Jeżeli Twój kota ma tendencje do odkładania się osadu - niezbędne będzie mycie jego zębów. W innej sytuacji wystarczy podawanie poprzerastanego kawałka twardego mięsa raz na parę dni.

Produkty do Higieny Jamy Ustnej dla Kota

zawartość mięsa 55
109,50 PLN
Cena: 109,50 PLN
zawartość mięsa 8
15,80 PLN
Cena: 15,80 PLN
zawartość mięsa 84
168,00 PLN
Cena: 168,00 PLN
zawartość mięsa 84
168,00 PLN
Cena: 168,00 PLN
zawartość mięsa 63
126,00 PLN
Cena: 126,00 PLN
zawartość mięsa 24
48,00 PLN
Cena: 48,00 PLN
zawartość mięsa 24
48,00 PLN
Cena: 48,00 PLN

Naturalne Szampony Dla Kotów

zawartość mięsa 14
27,30 PLN
273,00 zł / kg
Cena: 27,30 PLN
zawartość mięsa 14
27,30 PLN
273,00 zł / kg
Cena: 27,30 PLN
zawartość mięsa 36
70,50 PLN
Cena: 70,50 PLN
zawartość mięsa 36
70,50 PLN
Cena: 70,50 PLN
zawartość mięsa 36
70,50 PLN
Cena: 70,50 PLN

Produkty do Higieny Uszu dla Kota

zawartość mięsa 31
61,50 PLN
Cena: 61,50 PLN
zawartość mięsa 72
144,00 PLN
Cena: 144,00 PLN
zawartość mięsa 47
93,00 PLN
Cena: 93,00 PLN
zawartość mięsa 84
168,00 PLN
Cena: 168,00 PLN

Neutralizatory i Odplamiacze Dla Kota

Cena: 102,00 PLN

Produkty Do Higieny Oczu Dla Kota

zawartość mięsa 31
61,50 PLN
Cena: 61,50 PLN
zawartość mięsa 48
96,00 PLN
Cena: 96,00 PLN
zawartość mięsa 48
94,50 PLN
Cena: 94,50 PLN

Preparaty Lecznicze dla Kota

Cena: 145,50 PLN
Zapisz się do newslettera
Odbierz darmowy e-book z poradnikiem żywieniowym dla psa i kota
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wybierz przynajmniej jedno zwierzę
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY