BEZPIECZNE ZAKUPY - SSL        DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł        FACHOWE PORADY        WYSYŁKA DO 48h

Czego szukasz?
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!
Spraw radość swojemu pupilowi i zapłać w ciągu 21 dni z Twisto

Higiena i Pielęgnacja Kota

Higiena i Pielęgnacja Kota


Pokazuje 1 do 15 z 97 (7 Stron)

Higiena i Pielęgnacja Kota


Jak dbać o higienę kota?

Dbanie o higienę kota jest mniej czasochłonne niż dbanie o psa. Czynności które musimy uczynić przy kocie ograniczają się na co dzień do obcinania pazurów i czesania. Większość kotów nie lubi owych czynności, jednak możemy to zmienić przyzwyczajając kota (najlepiej od najmłodszych lat) poprzez pozytywne wzmacnianie pożądanych zachowań


Czy kota można kąpać?
Kota NIE MOŻNA kąpać, jeśli nie zlecił nam tego lekarz weterynarii, jednak gdy kot pobrudził się substancją mogącą negatywnie wpłynąć na kocie zdrowie konieczne może być przetarcie zwierzaka zwilżoną wodą ścierką. 


Dlaczego kot się nie myje?

Zdrowe koty bardzo solidnie dbają o czystość swojego futra. Na mycie się poświęcają mnóstwo czasu po każdym posiłku, drzemce czy nawet głaskaniu. Jeśli kot się nie myje może to oznaczać, że jego stan zdrowia uległ pogorszeniu. Posklejane, brudne futro jest oznaką, że kot potrzebuje jak najszybszej pomocy weterynaryjnej.


Jeśli już muszę umyć kota, jakich środków używać?

Koty myjemy wyłącznie w delikatnych, naturalnych środkach, tak, aby zmniejszyć ryzyko alergii, podrażnień skóry czy oczu. Pamiętajmy także, żeby nie zalać uszu i nosa kota, ponieważ może to przynieść przykre konsekwencje. Woda, jakiej używamy do mycia kota powinna być letnia, nigdy zbyt zimna lub gorąca (sprawdzajmy to!). Starajmy się, aby kąpiel dla kota była nie tyle przyjemna, co chociażby nie dostarczająca traum i bólu związanego z poparzeniami czy wyziębieniami. 


Jak należy dbać o kota po kąpieli?

Sierść kota należy jak najszybciej osuszyć, nie używajmy do tego suszarki, gdyż jej głośny dźwięk przysporzy kolejną traumę i nieprzyjemne wspomnienia związane z kąpielą. Zamiast tego użyjmy ścierek lub ręczników, które dobrze wchłaniają wodę lub ręcznika papierowego. Nie możemy pozwolić na to, aby kot biegał mokry. Pamiętajmy także o zlikwidowaniu ryzyka przeciągów po kąpieli.