Czego szukasz?
E-BOOK Poradnik Żywieniowy - Przestawianie kota
Darmowa dostawa i prezent od 299 zł!
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!

Obroże dla Psa

Obroże dla Psa


Pokazuje 1 do 5 z 5 (1 Stron)

Obroże dla Psa


Dlaczego obroża elektryczna dla psa jest niehumanitarna? Obroża elektryczna powoduje fizyczny ból u psa, może wywołać w nim agresje, wzmocnić złe zachowania, a nawet spowodować uszkodzenie zdrowia. Do oduczania psa szczekania wtedy, kiedy nie powinien należy użyć intelektu, pomocy behawiorysty i jego wiedzy, a nie przemocy. Warto podkreślić także, że psy nigdy nie szczekają bez powodu. Nadmierny hałas może występować, jeśli pies cierpi na lęk separacyjny lub jest niepewny siebie. Używając obroży elektrycznej pogłębiamy cierpienie naszego pupila. Zdecydowanie nie powinniśmy decydować się na tego typu obroże dla psa. 

 

W naszej ofercie znajdziesz wytrzymałe obroże z najwyższej jakości materiału w rozmaitych kolorach i rozmiarach. Dobierz obroże odpowiednią dla Twojego psa. Pamiętaj, że jeżeli obroża okaże się za mała lub za duża możesz w każdej chwili ją zwrócić.

 

Czy obroża dla kota to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie nie. Jeżeli zabierasz swojego kota na spacery to zdecydowanie wybierz szelki. Delikatna szyja kota moze ulec uszkodzeniu, gdy kot spróbuje się szarpnąć. Poza tym noszenie obroży jest zwyczajnie niewygodne. Pamiętaj również, żeby zawsze zdejmować z obroży dzwoneczki.  Jego dźwięk może uszkadzać słuch kota lub chociażby poważnie go frustrować co moze skutkować problemami behawioralnymi.