Czego szukasz?
E-BOOK Poradnik Żywieniowy - Przestawianie kota
Darmowa dostawa i prezent od 299 zł!
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!

Mokra Karma Uzupełniająca dla Psów

Mokra Karma Uzupełniająca dla Psów


Pokazuje 1 do 15 z 84 (6 Stron)

Mokra Karma Uzupełniająca dla Psów


Jeśli Twój pies znudził się dotychczasową karmą możesz urozmaicić jego dietę podając mu karmę uzupełniającą, pamiętaj jednak, że nie może być ona podstawą diety na dłuższą metę.
 

Czym jest mokra wysokomięsna, uzupełniająca karma dla psa?

 

Mokra, wysokomięsna karma dla psa to mięso, podroby i suplementy, które po zmieleniu zostają zamknięte w puszcze lub saszetce, pozwalającej na wygodne dawkowanie karmy naszemu zwierzęciu. 
W dobrej, wysokomięsnej karmie ok. 80% składu stanowi mięso i podroby. Stosunek mięsa powinien być wyższy niż poziom podrobów.
Należy pamiętać, aby unikać karm z widniejącymi w składzie "produktami pochodzenia zwierzęcego", ponieważ nie są one one mięsem, a jedynie odpadami z produkcji jak pióra, kopyta czy rogi. 
Warto pamiętać, że karma uzupełniająca nie zawiera wszystkich składników potrzebnych do codziennej diety- stanowi jedynie jej uzupełnienie, stąd nie należy podawać jej zamiast pełnowartościowej karmy. 

 

 

 
W przeciwieństwie do większości dostępnych stacjonarnie karm dobra mokra, wysokomięsna karma uzupełniająca dla kota nie będzie zawierała zbóż (ryż, pszenica, owies, soja, białko sojowe), zbyt dużej liczby warzywnych wypełniaczy np. ziemniaki 50% czy hydrolizowanych białek. 

 

 

Jak przechowywać mokrą karmę?

 

 

Puszkę bądź saszetkę z wysokomięsną, mokrą karmą przechowujemy w chłodnym i ciemnym miejscu.
Po otwarciu zabezpieczamy ją np. pokrywką do puszek (klik) i przechowujemy w lodówce 2-3 dni. Mokrą karmę możemy również zamrozić.

 

 

Czy mokra, zdrowa karma jest ekonomiczna?

Zdecydowanie tak. Wysokomięsna karma spełnia zapotrzebowanie zwierzęcia na mięso, zaspokaja głód i sprawia, że pies lub kot muszą przyjąć mniej karmy niż w przypadku karm z niską zawartością mięsa. 
Warto również zaznaczyć, że mięso jest najlepiej przyswajalnym pożywieniem, jakie może przyjąć zwierze mięsożerne (psy i koty zdecydowanie do nich należą), z tego powodu jest to najzdrowsza dieta, jaką możesz zapewnić swojemu pupilowi. 

Dowiedz się jaka jest opłacalność żywienia zgodnie z biologicznym zapotrzebowaniem zwierzęcia z tego artykułuJak dużo powinien jeść kot? Jaki sposób karmienia jest najbardziej opłacalny?