icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!

Mokra Karma Bytowa dla Psa

(4 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Karma bytowa dla psa

Karma bytowa dla psa jest po prostu pełnowartościową karmą mokrą, która posiada wszystkie niezbędne składniki odżywcze - może więc stanowić podstawę diety. Karma taka oprócz zawartości mięsa mięśniowego i podrobów charakteryzuje się odpowiednią suplementacją. Jest ona szczególnie ważna w diecie mięsożerców, ponieważ dostarczane przez nas składniki pochodzenia zwierzęcego pozbawione są krwi, często kości, sierści, która w naturalnym środowisku uzupełniałaby dietę naszego psa. Podając przykładowy ryż z kurczakiem ani nie mamy w rzeczywistości pojęcia jaki udział poszczególnych składników posiada posiłek, ani często nie wiemy jakie proporcje powinny posiadać składniki by móc zapewnić psu najlepsze, pożywne posiłki. Tego typu karma dla psa, której nie możemy nazwać bytową często nie spełnia potrzeby żywieniowej psa i na dłuższą metę nie jest dla niego zdrowa.

Czy można podawać karmy nie-bytowe?

To dobra karma bytowa (pełnowartościowa, spełniająca potrzeby żywieniowe) musi stanowić podstawę diety psa. Jednak jako pokarm służący jako nagroda lub urozmaicenie diety możemy podawać również karmę nie-bytową, jednak z odpowiednimi składnikami dla psa. Karma nie-bytowa, która nie spełnia potrzeby żywieniowe może być smacznym dodatkiem. Jednak z urozmaiceniem należy uważać przede wszystkim u szczeniąt, aby nie doprowadzić do biegunek lub chociażby przypadkowego przedawkowania jednego ze składników odzywczych, ponieważ może być to niebezpieczne w tak młodym wieku psa.

Produkty pochodzenia zwierzęcego w karmie

Wybierając karmę bytową stawiamy na pokarm wysokiej jakości. Nie powinny być to produkty pz w domyśle; odpadki rzeźne. Stawiajmy w dalszym ciągu na dobrej jakości mięso i niewielką ilość podrobów. Taki sposób dostarczania urozmaicenia diety pasuje do ogólnej idei zdrowego odżywiania i poprawia jego wchłanialność. Jest więc zalecany na szeroką skalę. Jeżeli chodzi o odstępstwa od zdrowej diety, wiele z przekąsek podawanych sporadycznie nie będzie miało wpływu na zdrowie, jeżeli główna dieta pupila jest bardzo dobra. Nie mniej należy uważać na produkty typu czekolada, czosnek, cebula, które mogą poważnie uszkodzić organizm psiaka. Postępujmy ostrożnie i racjonalnie.

Karma bytowa - dawkowanie

Prawidłowe dawkowanie karm mokrych uwzględnione jest na etykiecie puszki danego produktu. Jest to dawkowanie często ogólne, dlatego zawsze bierzemy pod uwagę to, aby uwzględnić aktywność fizyczną naszego podopiecznego, to czy jeszcze rośnie, jaką wagę docelowo powinien mieć wzorzec jego rasy czy typu rasy, w tym jaki kościec posiada psiak i jak wygląda jego sylwetka z góry. Jeżeli nasz pies cierpi na nadwagę to w obawie przed możliwymi konsekwencjami tego stanu (serce, stawy) warto udać się do zoodietetyka po poradę dietetyczną. Zawsze warto urozmaicać życie psiaka poprzez aktywność, jednak w przypadku szczeniaków warto brać pod uwagę fakt, że jeszcze rozwijają się, dlatego potrzebują z reguły jeśc nieco więcej niż dorosłe psy oraz to, że stawów młodego zwierzęcia nie należy nadwyrężać.

Zawsze udostępniaj swojemu podopiecznemu odpowiednią ilość świeżej, chłodnej wody do picia i dbaj o higienę miski z wodą.

5
zawartość mięsa 65
zawartość mięsa 7
13,50 PLN
33,75 zł / kg
Cena: 13,50 PLN
zawartość mięsa 65
zawartość mięsa 7
13,50 PLN
33,75 zł / kg
Cena: 13,50 PLN
zawartość mięsa 65
zawartość mięsa 7
13,50 PLN
33,75 zł / kg
Cena: 13,50 PLN
zawartość mięsa 60
zawartość mięsa 8
15,99 PLN
39,98 zł / kg
Cena: 15,99 PLN
Zapisz się do newslettera
Odbierz darmowy e-book z poradnikiem żywieniowym dla psa i kota
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wybierz przynajmniej jedno zwierzę
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY