Czego szukasz?
E-BOOK Poradnik Żywieniowy - Przestawianie kota
Darmowa dostawa i prezent od 299 zł!
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!

Naturalne Przysmaki dla Kota

Naturalne Przysmaki dla Kota


Pokazuje 1 do 15 z 43 (3 Stron)

Naturalne Przysmaki dla Kota


Naturalne Przysmaki dla Kota

Przysmaki dla kotów

Oprócz wysokomięsnej, mokrej karmy możesz rozpieszczać swojego kota mięsnymi, naturalnymi przysmakami, których zapach zachwyci każdego czworonoga. Przygotowane z miłością i szczególną dbałością o jakość mięsne przysmaki mogą stanowić urozmaicenie diety pupila, nagrodę lub smaczny prezent w ciągu dnia. 

Koty uwielbiają gdy aromatyczne przysmaki wręczane są im w formie zabawy. Zalecamy zachęcanie Twojego Mruczka do ruchu poprzez bieg za rzuconym smakołykiem dla kota, tak, aby doganiając przysmak czuł się, jakby sam go upolował oraz nagrodę za upolowaną wędkę - zabawkę ;) To świetna zabawa, która zaciska więź między opiekunem, a zwierzakiem, a do tego świetnie wpływa na kocią linie.

Przysmaki dla kotów inne niż wszystkie - czym są mięsne przysmaki dla kota

Przysmaki dla kota w ofercie sklepu Furtastic to przekąska pełna mięsa dodająca do diety kota wartościowe składniki odżywcze. Przekąski składające się z mięsa idealnie pasują do zdrowego żywienia mokrą karmą czy BARFem. Podczas gdy standardowy przysmak dla kota dostępny w marketach składa się ze zbóż często uczulających i niepotrzebnych w kociej diecie, smakołyki dostępne u nas posiadają wyłącznie dobry skład. Mięso wołowe czy kacze, a także ryby jest uwielbiane przez koty w formie suszonej i liofilizowanej - zachęcamy zatem do testowania naszych smakołyków przez koty.

Przysmaki dla kota - wskazówka

Pamiętaj, że suszone przysmaki zwiększają swoją objętość gdy znajdą się w kocim żołądku z tego względu zachowaj umiar w podawaniu kotu jego przekąsek! Przeciążenie żołądka przez treści pokarmowe może spowodować wymioty, dlatego zachowaj umiar w suszonych smakołykach.

Nie samym przysmakiem kot żyje - przysmaki dla kota

Przysmaki dla kota z dobrym składem królują jako przekąska odpowiednia dla kociego układu pokarmowego. Nie mniej jednak należy pamiętać, że nie mogą stanowić dużej części diety. Przysmaki dla kota nie mogą zastąpić pełnowartościowej, mięsnej kociej karmy, a w przypadku podawania zbożowej karmy suchej - niestety mogą zostać źle przyjęte przez organizm. Sucha karma zmienia pH żołądka kota, osłabia go przez co często nie radzi sobie on z naturalnym dla kotów, mięsnym smakołykiem. Nie martw się jednak, żołądki kotów szybko wracają do normy przy prawidłowym, mięsnym żywieniu.

Przysmaki dla kota - które są najlepsze?

Przysmaki dla kota z dobrym składem, to przysmaki ze składem krótkim. Smakołyki nie powinny zawierać żadnych zbożowych dopełniaczy. Najlepszy skład to po prostu suszone mięsa. Wiele niezdrowych przysmaków zawiera także cukry, które szkodzą zdrowiu kota. Dobre przysmaki nie mogą zawierać: zbóż, odpadków z rzeźni, lignocelulozy, cukrów, dużej ilości warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Należy również pamiętać że przysmaki dla kotów powinny być im dedykowane, starajmy się zatem nie podawać kotu psich przysmaków jeśli dokładnie nie przeanalizowaliśmy ich składu. Nie możemy również podawać kotu ludzkich przysmaków z naszego stołu - odpadają wszelkie wędliny (zawierają ogrom soli), słodycze którymi kot może się zatruć czy owoców. Natomiast kot może być poczęstowany surowym, nieprzyprawionym mięsem do naszego obiadu.

Przysmaki dla kota - jak używać ich w zabawie?

Przysmaki dla kota mogą pełnić miłą funkcję. Nagradzając kota smakołykiem zaraz po zabawie wędką budujemy w kocie przekonanie o jego skuteczności łowieckiej. Dzięki czemu będzie on bawił się chętniej, a przysmaki dla kota nie będą dla niego kaloryczne - po aktywności fizycznej, a więc spaleniu kalorii dodatkowe kalorie nie spowodują tycia.