icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!

Żwirki dla Kota

(1 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Każdy rozsądny kociarz używa żwirku dostosowanego do kota. Żwirki lub inaczej piasek dla kota jest łatwy do czyszczenia, pochłania zapach kociego moczu i jest praktyczny i wygodny w zastosowaniu. Istnieje wiele rodzai żwirku, lecz do jaki będzie odpowiedni dla nas i naszego kota można zbadać metodą prób i błędów. Pamiętajmy jednak, że każda zmiana żwirku może być stresem dla kota. 

Żwirki dzielą się na trzy podstawowe grupy: 

  • żwirki silikonowe
  • żwirki bentonitowe
  • żwirki drewniane

Żwirki silikonowe

Żwirki silikonowe wykonane są z substancji zwanej silikatem. Ma on postać kryształków, wyglądem przypominających pokruszone szkło. 

Największą wadą żwirku silikonowego jest to, iż nie nadaje się do kuwet odkrytych, gdyż nabiera on żółtego koloru. Żwirek taki nie nadaje się również do spłukiwania w toalecie. Nie jest on również obojętny środowisku. 

Żwirki bentonitowe

Żwirki bentonitowe bardzo dobrze pochłaniają zapach i zbrylają się przy kontakcie z kocim moczem. Usuwanie zanieczyszczonego żwirku jest zatem łatwą czynnością, jednak należy pamiętać, że nie wolno spłukiwać go w toalecie. Znacznie bezpieczniejsze będzie wyrzucenie go do kosza na śmieci. Żwirek bentonitowy może stanowić problem przy użytkowaniu go w łazience gdyż wilgoć może powodować zbrylanie się, a żwir wyniesiony przez kota na podłogę może tworzyć trudną do usunięcia warstwę. Dodatkowo żwirek taki bardzo szybko przejmuje zapach moczu, przez co należy wymieniać go częściej. Bentonit, z którego powstaje żwir to rodzaj skały, zwanej bentonitem. Skała ta jest skałą osadową, której głównym składnikiem jest montmorylonit – uwodniony krzemian glinu, magnezu i sodu. 

Żwirki drewniane

Jednym z najpopularniejszych żwirków drewnianych jest Cat’s Best. Ma on postać drewnianych, neutralnych w zapachu trocin. 

Zaletami tego żwirku są przede wszystkim wydajność - opakowanie starcza nawet na ponad miesiąc dla jednego kota (jest to zatem bardzo dobra wiadomośc dla naszego portfela) oraz całkowite pochłanianie zapachu. Żwirek w czasie stosowania zbryla się podobnie jak żwirki bentonitowe dzięki czemu usunięcie go jest bardzo proste. Żwirek ten z powodzeniem możemy spłukiwać w toalecie. Nie jest to szkodliwe dla środowiska. 

Na rynku dostępne są również żwirki drewniane w postaci pelletu, które pod wpływem kociego moczu rozpadają się. Tego rodzaju drewnianego żwirku nie sprzątamy po każdym kocim skorzystaniu z toalety, a wymieniamy co całą zawartość kuwety co jakiś czas.

Podsumowanie

Który z zaprezentowanych typów żwirku jest najlepszy? Bez wątpienia ten naturalny, nieszkodliwy dla środowiska i dający się sprzątnąć w szybki i łatwy sposób. Dużą zaletą drewnianego żwirku jest również jego ekonomiczność- ten fakt ucieszy każdego posiadacza dużej ilości kotów. 

~7%
zawartość mięsa 13
27,00 zł
25,11 zł
Cena: 25,11 zł
Zapisz się do newslettera
Odbierz darmowy e-book z poradnikiem żywieniowym dla psa i kota
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wybierz przynajmniej jedno zwierzę
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY