BEZPIECZNE ZAKUPY - SSL        DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł        FACHOWE PORADY        WYSYŁKA DO 48h

Czego szukasz?
Witamy w sklepie Furtastic.pl
Zapisz się do Newslettera i pobierz bezpłatny ebook!
Spraw radość swojemu pupilowi i zapłać w ciągu 21 dni z Twisto

Kuwety dla Kota

Kuwety dla Kota


Pokazuje 1 do 6 z 6 (1 Stron)

Kuwety dla Kota


Jaka kuweta jest najlepsza dla kota? 

Najlepszą kuwetą dla kota jest ta dopasowana do jego rozmiarów. Kot powinien móc się swobodnie obrócić. Dobrze również, jeśli kuweta jest głęboka na tyle, że nasz pupil jest w stanie kopać w żwirze. 


Wybrać kuwetę zamkniętą czy otwartą?

Koty, którym nie wystarcza zaciszne miejsce umiejscowienia kuwety i chciałyby mieć jeszcze więcej prywatności będą preferować zamknięte kuwety. Taka kuweta sprawdzi sie również, gdy sprowadzamy do domu nowego kota- może on czuć się bezpieczniej załatwiając się w osłoniętej kuwecie. 


Co poradzić na wysypywanie żwiru z kuwety przez kota?

Zamknięta kuweta sprawdzi się także przy problemie wysypywania żwiru z kuwety. Pamiętajmy jednak, że zapach w zamkniętej kuwecie jest bardziej intensywny i aby zadbać o samopoczucie naszego kota przy korzystaniu z niej należy często sprzątać.


Ile kuwet powinnam/powinienem mieć?

Zakłada się, że na dwa koty powinny przypadać trzy kuwety. Jeśli nasze koty żyją w przyjaźni wystarczy nam jedna, duża kuweta, jednak będzie ona brudna znacznie szybciej niż dwie kuwety. Z tego względu wygodniejszą opcją jest posiadanie dwóch kuwet.


Gdzie umiejscowić kuwetę?

Kuwety stawiamy w ustronnym miejscu z dala od domowych dźwięków. Staramy się, aby nie była na widoku. 


Kot załatwia się poza kuwetą, co zrobić?

Jeśli kot załatwia się poza kuwetą oznacza to, że wystąpiły problemy o podłożu behawioralnym lub zdrowotnym. Należy zgłosić się do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia badań, a jeśli te wykluczą problemy zdrowotne- skontaktuj się z behawiorystą w celu ustalenia źródła problemu. Być może Twój kot był w ostatnim czasie narażony na silny stres? Zmianę w otoczeniu?