icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!

Kuwety dla Kota

(5 wyniki)
Sortuj: 
kategoria rosnąco
FILTRY
icon icon icon
Producent
Dodatkowe
Cena

Kuwety dla Kota

 

Jaka kuweta jest najlepsza dla kota? 

Najlepsze kuwety dla kotów to takie, które rozmiarem dopasowane są do indywidualnego przypadku. Kot musi mieć możliwość swobodnego obracania się w kuwecie oraz kopania w żwirze. Odpowiednio dobrana kuweta niweluje ryzyko przypadłości spędzającej sen z powiek właścicielom - załatwiania się poza kuwetą. Wśród kotów spotkamy wielbicieli kuwet otwartych i krytych. Mniej wrażliwych za zapach i takich, którzy nieco brudny żwirek traktują jak urazę kociego majestatu :) - nic dziwnego!

 

Wybrać kuwetę zamkniętą czy otwartą? Kuweta dla kotów

Kuweta dla kota otwarta (najbardziej standardowa), nie ma żadnego "zadaszenia", cyrkulacja powietrza jest całkowicie luźna przez co nieprzyjemne zapachy nie są tak duszące przy wejściu do kuwety. To również najbardziej naturalny sposób załatwiania się kota, powiem w naturze nie szukają one zadaszenia do załatwiania się. Jednak tego rodzaju toaleta może mieć wadę, którą nie są w stanie zaakceptować niektórzy właściciele - wspomniane zapaszki z kuwety oraz większa ilość rozsypanego żwiru.

Posiadamy w ofercie kuwety otwarte z wysokimi ściankami, które minimalizują wysypywanie się żwiru poza kocią toaletę. Natomiast jeśli chodzi o kocie smrodki - przy kuwecie otwartej jedyna droga to częste sprzątanie kuwetki oraz dieta BARF - która zostawia za sobą mniej śmierdzące odchody, a do tego ich występowanie jest rzadsze (statystyczny Mruczek na BARFie załatwia się raz na dwa dni).

Druga opcja to kuweta kryta. Kryte opcje kocich toalet ukrywają ich zawartości przed oczami gości i podobają się kotom nieśmiałym, które lubią załatwiać swoje potrzeby w bardziej wyciszonym miejscu. Dla większości kotów problem mogą stanowić drzwiczki krytych kuwet dla kota. Nie wszystkie koty są zadowolone z zamknięcia, jakie powodują. Czasami dobrą opcją jest zdemontowanie drzwiczek.

 

Co poradzić na wysypywanie żwiru przez kota? - kuwety dla kota

Zamknięta kuwetka sprawdzi się także przy problemie wysypywania żwiru z kuwety. Pamiętajmy jednak, że zapach w zamkniętej kuwecie jest bardziej intensywny i aby zadbać o samopoczucie naszego kota przy korzystaniu z niej należy często sprzątać. Łopatka i worki na odchody powinny wchodzić do akcji przynajmniej rano i wieczorem.

 

Ile kuwet powinnam/powinienem mieć?

Zakłada się, że na dwa koty powinny przypadać trzy kuwety. Jeśli nasze koty żyją w przyjaźni wystarczy nam jedna, duża kuweta, jednak będzie ona brudna znacznie szybciej niż dwie kuwety. Z tego względu wygodniejszą opcją jest posiadanie dwóch kuwet.

 

Gdzie umiejscowić kuwetę?

Kuwety stawiamy w ustronnym miejscu z dala od domowych dźwięków. Staramy się, aby nie była na widoku, aby nie zaglądały do niej psy i dzieci. Kryta kuweta również nie zwalnia opiekuna kota z dbania o jego spokój podczas załatwiania się.

 

Kot załatwia się poza kuwetą, co zrobić?

Jeśli kot załatwia się poza kuwetą oznacza to, że wystąpiły problemy o podłożu behawioralnym lub zdrowotnym. Należy zgłosić się do lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia badań, a jeśli te wykluczą problemy zdrowotne- skontaktuj się z behawiorystą w celu ustalenia źródła problemu. Być może Twój kot był w ostatnim czasie narażony na silny stres? Zmianę w otoczeniu?

zawartość mięsa 74
147,00 zł
Cena: 147,00 zł
zawartość mięsa 74
147,00 zł
Cena: 147,00 zł
zawartość mięsa 49
97,00 zł
Cena: 97,00 zł
zawartość mięsa 31
61,00 zł
Cena: 61,00 zł
zawartość mięsa 31
61,00 zł
Cena: 61,00 zł
Zapisz się do newslettera
Odbierz darmowy e-book z poradnikiem żywieniowym dla psa i kota
to pole jest wymagane
to pole jest wymagane
wybierz przynajmniej jedno zwierzę
wyrażenie zgody jest wymagane
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY