icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!
punkty lojalnościowe 50
Icon
dostępność: Natychmiastowa wysyłka i

BARFeed - L-karnityna 100g

100,00 PLN
1 000,00 zł / kg
Dodaj do ulubionych
L-karnityna Model
1 000,00 zł Cena za 1 kg

BARFeed - L-karnityna 100g

VETFOOD BARFEED L-KARNITYNA na serce 100g

Informacje o produkcie

L-karnityna pełni swoje funkcje w metabolizmie tłuszczu. Transportuje długołańcuchowe kwasy tłuszczowe z cytozolu do mitochondriów. Tam następnie ulegają utlenieniu, w wyniku czego dochodzi do wytworzenia energii. Zaburzenia metabolizmu karnityny mogą przyczynić się do niekorzystnego wpływ na stopień zaopatrzenia komórek w energię.

Oprócz tego karnityna działa w metabolizmie aminokwasów rozgałęzionych, biosyntezie acetylocholiny i procesach detoksykacyjnych. Zaliczamy ją do substancji o właściwościach antyoksydacyjnych.

Funkcją L-karnityny jest ochrona komórek mięśnia sercowego przed uszkodzeniami spowodowanymi brakiem dopływu krwi. Ponadto wspomaga wydolność tlenową i wytrzymałość mięśni, przez co polecamy ją dla psów aktywnych i uprawiających sport. Uwaga! Produkt należy do składników odżywczych, które mogą spowolnić pogarszanie się zdolności poznawczych u starzejących się zwierząt.

Niedobór karnityny może występować u psów z kardiomiopatią rozstrzeniową. Pierwsze takie przypadki udokumentowano u bokserów, a suplementacja karnityny dała pozytywne efekty u dwóch spośród czterech chorych psów, u których zaobserwowano obniżone stężenie karnityny w mięśniu sercowym.

Suplementacja spowodowała poprawę stanu zdrowia, a po jej zaprzestaniu doszło do rozwoju zaburzeń czynności serca i wystąpiły objawy kliniczne.

Dawkowanie:

Zaleca się podawać następujące ilości produktu w zależności od masy ciała zwierzęcia: na każde 10 kg - 1 miarka dwa razy dziennie.

Cechy produktu
ROZWIŃ
Dostawa i płatność
ROZWIŃ
Zapytaj o produkt
ROZWIŃ
Opinie
ROZWIŃ
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY