BARF to najlepiej przyswajalna i najkorzystniejsza dieta dla kotów. Opiera się ona na surowym mięsie i suplementach, z których komponujesz pełnowartościową mieszankę. Więcej o niej dowiesz się z tego artykułu: Dlaczego BARF jest najlepszym sposobem żywienia?
Nawet koty z problemami zdrowotnymi (np. problemy nerkowe) mogą przejść na dietę BARF!Zwykle jest to dla nich korzystniejsza opcja niż spożywanie gotowych karm, ponieważ dieta zostaje dobrana dokładnie pod kota. Będzie posiadać ona odpowiednią ilość białka i wody uwzględniając wyniki badań kota. Nie da się jednak ukryć, że dla pełnego bezpieczeństwa żywienie zwierzęcia chorego zawsze powinniśmy skonsultować z dietetykiem zwierzęcym.
> Dobranie diety kotu choremu wiąże się z większą ilością czasu poświęconego nad przepisem i ogólną opieką dietetyczną. Jeżeli wiesz, iż Twój kot jest chory zgłoś się do dietetyka zwierzęcego indywidualnie, ponieważ możecie potrzebować innych suplementów i więcej poświęconej mu pracy niż przewiduje to pakiet Zestaw BARF dla kota – Suplementy + Przepis. Powyższy zestaw BARF dotyczy kotów zdrowych.
> Dobranie diety kotu choremu wiąże się z większą ilością czasu poświęconego nad przepisem i ogólną opieką dietetyczną. Jeżeli wiesz, iż Twój kot jest chory zgłoś się do dietetyka zwierzęcego indywidualnie, ponieważ możecie potrzebować innych suplementów i więcej poświęconej mu pracy niż przewiduje to pakiet Zestaw BARF dla kota – Suplementy + Przepis.
Powyższy zestaw BARF dotyczy kotów zdrowych.
Po tygodniu: Znacznie mniejsze odchody niż po suchej czy mokrej karmie. Nie da się ukryć, że odchody te znacznie mniej śmierdzą i wydalane są rzadziej. Jest to skutkiem dobrego przyswajania mieszanki przez kota.
Po miesiącu: Organizm kota zaczyna oczyszczać się i odżywać. Sierść, którą do tej pory uważałeś za miękką i błyszczącą – nabierze jeszcze lepszego wyglądu. Dodatkowo lepiej odżywiona skóra zacznie produkować jeszcze milszy dla nas zapach. Kot będzie znacznie lepiej trawił, a problemy z zakłaczaniem, natręctwami żywieniowymi czy brakiem odporności zaczną znikać.
Po pół roku: Poprawią się wyniki zdrowotne Twojego kota oraz przestanie się on nadmiernie linieć. Zauważysz także poprawę w behawioryzmie pupila. Będzie on bardziej zrelaksowany, a przede wszystkim – szczęśliwszy.
*cena dotyczy analizy przypadku jednego kota
Marek Busza ukończył zootechnikę ze specjalnością żywienie zwierząt, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Odżywianie zwierząt domowych jest dla niego pasją. Jej najdrobniejsze szczegóły bada regularnie, bazując na aktualnych artykułach naukowych, książkach i szkoleniach. Jest osobą niezwykle spostrzegawczą, dlatego z każdego nowego doświadczenia wyciąga maksimum wiedzy. Domeną Marka jest duża cierpliwość i skuteczność w przekazywaniu wiedzy. Oprócz prowadzenia rozmaitych konsultacji żywieniowych ze szczególnym naciskiem na dietę BARF jest on autorem e-książki „Prawidłowe odżywianie psów i kotów”.