icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!
punkty lojalnościowe 21

Pokusa - RawDietLine Tauryna 150g

40,14 PLN
267,60 zł / kg
Produkt obecnie niedostępny
Tauryna Model
267,60 zł Cena za 1 kg

Pokusa - RawDietLine Tauryna 150g

Pokusa Tauryna 150 g

Taurine (Tauryna) to aminokwas siarkowy, który występuje w organizmie głównie w stanie wolnym. Jego najważniejszą funkcją jest wspieranie mięśnia sercowego w prawidłowej pracy, właściwy rozwój ośrodkowego układu nerwowego i siatkówki oka.
Tauryna wspomaga również procesy trawienne tłuszczów pokarmowych , poprzez tworzenie soli kwasów żółciowych. Dodatkowo, jest konieczna do prawidłowego rozwoju kociąt. 

 

 

Warto wiedzieć: 

Tauryna jest niezbędnym aminokwasem dla kotów. Musi być zawarta w kociej karmie w odpowiedniej ilości, jakiej często nie ma w psich karmach czy zwykłym surowym mięsie bez suplementów. Pamiętaj, aby nie dawać kotu psiej karmy, a surowe mięso podawać w formie przekąski lub w suplementowanej diecie BARF. 

 

Ponadto tauryna jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, chroni również komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez metale ciężkie (np. kadm, miedź, ołów) i wspomaga wchłanianie wszystkich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E i K).

 

Podając mięso bez suplementacji tauryny sporo ryzykujemy, ponieważ nie wiedząc ile substancji tej jest w posiłku narażamy naszego zwierzaka na niedobory. Właśnie dlatego ważne jest, aby samodzielnie komponując posiłki dla swojego pupila suplementować w nich m.in. taurynę.


Tauryna to aminokwas siarkowy, który występuje w organizmie głównie w stanie wolnym.
Jego najważniejszą funkcją jest:

  • wspieranie mięśnia sercowego w prawidłowej pracy,
  • właściwy rozwój ośrodkowego układu nerwowego
  • prawidłowa praca siatkówki oka.
     

Tauryna wspomaga również procesy trawienne tłuszczów pokarmowych , poprzez tworzenie soli kwasów żółciowych. Dodatkowo, jest konieczna do prawidłowego rozwoju kociąt. 

 

 

 

Tauryna w diecie kota – Dlaczego jest niezbędna?

Koty, w przeciwieństwie do niektórych zwierząt wytwarzają samoistnie jedynie małe ilości tauryny. W ofierze, jaką kot złapałby w naturze najwięcej tauryny znajduje się w płynie trawiennym i żółci. Podając kotu mięso bez suplementacji (jako główną dietę) stwarzamy ryzyko poważnych niedoborów. Konsekwencje to m.in.:

 

  • Centralne zwyrodnienie siatkówki (CRD) – zmiane powstałe przez chorobe nie są odwracalne, jednak gdy wykryte wystarczająco wcześnie - suplementacja tauryną może uratować resztę wzroku.
  • Rozszerzona kardiomiopatia (DCM) – to choroba, która polega na patologicznym rozciągnięciu włókien mięśniowych serca. Efektem jest ścieńczenie mięśnia sercowego, a następnie poszerzenie jamy serca.
  • Słaby wzrok u kociąt
  • Zaburzenia żołądkowo - jelitowe

 

 

Warto wiedzieć: 

Tauryna musi być zawarta w kociej karmie w odpowiedniej ilości, jakiej często nie ma w psich karmach czy zwykłym surowym mięsie bez suplementów. Pamiętaj, aby nie dawać kotu psiej karmy, a surowe mięso podawać w formie przekąski lub w suplementowanej diecie BARF. 

 

Ponadto tauryna jest bardzo silnym przeciwutleniaczem, chroni również komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez metale ciężkie (np. kadm, miedź, ołów) i wspomaga wchłanianie wszystkich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E i K).
 
 

 

 

Sposób podania: 

 

Koty i psy - na 1 kg mięsa podawanego zwierzęciu - 4 płaskie miarki

Dziennie zaleca się podawać następujące ilości preparatu w zależności od masy ciała zwierzęcia:

Koty – na każde 2,5 kg m.c. – ½ płaskiej miarki

Psy – na każde 10 kg m.c. – 1 płaska miarka

Opakowanie zawiera miarkę. 1 płaska miarka to odpowiednik około 450 mg produktu.

 

UWAGA:

Przed podaniem należy rozpuścić taurynę w niedużej ilości letniej wody.

 

 

Cechy produktu
ROZWIŃ
Skład
ROZWIŃ
Dostawa i płatność
ROZWIŃ
Zapytaj o produkt
ROZWIŃ
Opinie
ROZWIŃ
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY