icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!
Obecnie nie mamy wybranego produktu, ale mamy podobne, które mogą Ciebie zainteresować
punkty lojalnościowe 18

Pokusa - RawDietLine Kaolin 200g

35,84 PLN
179,20 zł / kg
Produkt obecnie niedostępny
200 g Waga
Kaolin Model
179,20 zł Cena za 1 kg

Pokusa - RawDietLine Kaolin 200g

Pokusa - RawDietLine Kaolin 200g

Pokusa – Kaolin to mająca postać drobno zmielonego proszku biała glinka. W 100% naturalny surowiec wydobywany z wnętrza ziemi.

Znajdujące się pod ziemią skały z których do dzisiaj jest wydobywany kaolin, są bogate w glin i krzem. Zebrany osad jest poddawany procesowi osuszania na słońcu i rozdrabniania. Odpowiednio przygotowany kaolin stanowi bardzo delikatną substancję o lekkiej, wręcz pudrowej konsystencji. Jego pH wynosi 5, dzięki czemu doskonale nadaje się do zastosowań leczniczych, przy czym jest niezwykle łagodny.

 

 

 

Kaolin na biegunki 

Pokusa – Kaolin 200g to produkt, jaki każdy zwierzęcy opiekun powinien być pod ręką. Jest on bowiem świetnym środkiem dorażnym na biegunkę (wspomaga formatowanie prawidłowego solca) i problemy jelitowe.
Chroni również ściany przewodu pokarmowego. Podawany w formie pasty łagodzi przebieg nieprzyjemnej dolegliwości, a ze względu na jego delikatność trudno go przedawkować. Jest również bezpieczny dla kociąt i szczeniąt.
Pamiętaj jednak, że w przypadku maluchów – w razie biegunki należy jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii. 

 

 

Przeciwbiegunkowo: 

Masa ciała : KAOLIN - WODA
<20 kg m.c.: 4 miarki – 10ml
20 kg - 40 kg m.c.: 6 miarek – 15ml
>40 kg m.c.: 8 miarek – 20ml

 

 

 

Kaolin na detoksykację organizmu 

Kaolin działa oczyszczająco i mineralizująco na organizm. Skuteczni wyciąga toksyny z organizmu i usprawnia jego funkcjonowanie. Można go podawać przy zatruciach. 

 

Przypisaną masie ciała zwierzęcia dawkę produktu umieścić w szklance (250ml) świeżej, chłodnej wody, po opadnięciu produktu na dno, podawać w formie pitnej wodę bez osadu.

 

 

Kaolin jako pasta do zębów dla zwierząt

Biała glinka Kaolin stanowi także w pełni naturalny surowiec, którego można używać do mycia zębów. W tym celu należy zanurzyć mokrą szczoteczkę w mieszance kaolinu z olejem np. z łosia i umyć zęby pupilowi, podobnie, jak normalną pastą.
Regularne szczotkowanie zębów glinką pomaga usunąć kamień nazębny i zapobiega krwawieniom dziąseł. Co więcej, surowiec ten niszczy bakterie, dzięki czemu przeciwdziała próchnicy i stanom zapalnym. 

 

Pasta do zębów: 8 miarek kaolinu + 10 ml ulubionego oleju pupila - wymieszać do uzyskania konsystencji miękkiego twarogu.

 

 

Kaolin na niedobory elektrolitów

Kaolin podawany w zdekantowanej formie pitnej uzupełnia niedobory elektrolitów (krzemu, magnezu, litu, sodu i potasu). Ich uzupełnienie jest zażne przy biegunkach, wymiotach, odwodnieniu i innych osłabieniach organizmu. 

 

 

 

Ważne wskazówki 

Podczas przygotowywania glinki nie należy używać metalowych narzędzi.
Dokładną dawkę i czas stosowania powinien określić lekarz weterynarii. 

Wewnętrznie należy stosować co najmniej 2 godziny po podaniu leków.

Miarka dołączona do opakowania zawiera 1g produktu (wartość orientacyjna).

Cechy produktu
ROZWIŃ
Skład
ROZWIŃ
Dostawa i płatność
ROZWIŃ
Zapytaj o produkt
ROZWIŃ
Opinie
ROZWIŃ
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY