icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!
punkty lojalnościowe 35

MPS - Kuweta z Wysokim Rantem Netta Open Niebieska

68,32 PLN
Produkt obecnie niedostępny
54 x 39 x 29 cm Wymiary
1,08 kg Waga
Mocne tworzywo sztuczne Materiał

MPS - Kuweta z Wysokim Rantem Netta Open Niebieska

MPS - Kuweta Beta Plus 

Kuweta z Wysokim Rantem Netta firmy Canifel to wyjątkowo solidnie wykonany produkt, który dzięki swojej wytrzymałości i znakomitej jakości materiału będzie służył Twoim kotom przez długie lata. Ścianki kuwety są odporne na zadrapania, a podwyższone krawędzie kuwety ograniczają wysypywanie żwiru poza kuwetę. Kuweta Beta Plus, dzięki swojej innowacyjnie gładkiej powierzchni jest łatwiejsza do domycia, przez co pozwala zachować jeszcze większą czystość i  higieniczność kuwety. 
 

Jak często czyścić kuwetę?

 

Kocie odchody staramy się sprzątać 2-3 dni, natomiast cały żwir wymieniamy co najmniej raz w miesiącu. Puste dno kuwety oraz jej ścianki myjemy wodą z naturalnym mydłem. Na koniec możemy przetrzeć kuwetę ściereczką z środkiem odkażającym lub  wodą utlenioną. 


 

Ile kuwet powinienem mieć, jeśli mam więcej niż jednego kota?

W przypadku gdy posiadamy dwa koty, które żyją w przyjaźni wystarczy nam jedna, nieco większa niż standardowa kuweta. Jeżeli jesteśmy w procesie socjalizacji kotów lub też nasze koty nie przepadają za sobą konieczne jest, aby każdy kot miał osobną kuwetę. W sytuacji gdy posiadamy dużo więcej niż dwa koty, należy przyjąć, że na dwa przyjaźniące się ze sobą zwierzaki może przypadać jedna kuweta.

 

Jak nauczyć młode kocie korzystania z kuwety?

Kociątka bardzo szybko uczą się korzystania z kuwety, wynika to z ich instynktownej chęci do zakopywania swoich odchodów. Malucha wsadzamy do kuwety po każdej drzemce i posiłku, palcem pokazując mu w jaki sposób należy kopać w żwirze. Kocie chętnie powtarza nasze ruchy, które stymulują go do oddania odchodów. 

WSKAZÓWKA: 
Zdarza się, że kocięta zapominają o swojej czystej, higienicznej kociej naturze i z powodu dziecięcego, niedojrzałego wieku załatwią się poza kuwetą. Nie należy ich za to karać, ponieważ żadna kara nie będzie dla nich zrozumiała- koty mają zupełnie inne myślenie przyczynowo-skutkowe niż ludzie. Jeśli już wykluczymy problemy zdrowotne malucha w dalszym ciągu, z cierpliwością stawiajmy go w swojej kuwecie, aby nawyk załatwiania się wyłącznie do niej został utrwalony. Pamiętaj, że młody kot powinien mieć łatwy i szybki dostęp do kuwety.

 

Co jeśli dorosły kot zaczął załatwiać się poza kuwetą?

Jeżeli dorosły kot przestał załatwiać się do kuwety może to wskazywać na problemy behawioralne lub zdrowotne. W pierwszym przypadku przyczyną problemu może być: zbyt rzadko czyszczona kuweta, zbyt duża ilość kotów załatwiająca się do jednej kuwety, przewlekły lub jednorazowy stres. Innym czynnikiem mogącym przyczyniać się do załatwiania się poza kuwetą może być ból i problemy zdrowotne kota. Pamiętaj, że zawsze warto zrobić badania kontrolne swojego pupila. 
 

 

Gdzie ustawić kuwetę? 

Kuwetę dla kota stawiamy w bezpiecznym i cichym miejscu, z dala od domowych hałasów i zamieszania. W miejscu załatwiania się kot musi czuć się bezpieczny i zrelaksowany. W innym wypadku może dojść do problemów behawioralnych, jak oddawanie moczu poza kuwetę.  

 

 

Cechy produktu
ROZWIŃ
Dostawa i płatność
ROZWIŃ
Zapytaj o produkt
ROZWIŃ
Opinie
ROZWIŃ
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY