✓ 70% dzika
✓ Mięsny bulion
✓ Szeroki wybór smaków
✓ Karma pełnowartościowa
✓ Brak zbóż
Dietetycy zwierzęcy potwierdzają, iż dieta kota, jako ścisłego mięsożercy powinna składać się przede wszystkim z mięsa.Tymczasem wielu producentów komercyjnych karm zapomina o tym fakcie. Nie da się ukryć, że marketowe produkty dla kotów rzadko posiadają jakiekolwiek ilości składników pochodzenia zwierzęcego. Przekonasz się o tym czytając składy najpopularniejszych kocich karm.
Na szczęście zdrowe żywienie pupila nie polega na ograniczaniu mu przyjemności czy wprowadzaniu “wymysłów” kojarzonych z ludzkim odpowiednikiem zdrowej diety. Mięsne żywienie to powrót do natury. Karmienie na prawdę tym, co powinien jeść mięsożerny kot.
Karma Catz Finefood Purrrr - N.109 Dziczyzna 400g posiada jasno opisany udział mięsa w składzie. Produkt łączy w sobie świeże mięso wieprzowe wraz z podrobami. Dodatkowo, zblianswoanie karmy za pomocą naturalnych suplementów sprawia, że jest ona posiłkiem pełnowartościowym. Z powodzeniem może stanowić podstawę diety kota.
Najwyższej jakości mięso użyte przy produkcji karmy pochodzi wyłącznie od lokalnych dostawców i jest wolne od antybiotyków. W przypadku karm rybnych – ryby i owoce morza pozyskiwane są poprzez wolny połów. Naturalne i mięsne skadniki gwarantują wysoką przyswajalność karmy, co korzystnie wpływa na wiele aspektów życia kota i jego opiekuna.
Jeżeli dotychczas karmiłeś kota komercyjnymi karmami na pewno nie wiesz jakich efektów możesz się spodziewać. A są one warte uwagi – poprawiają one nie tylko jakość życia pupila, ale także Twoją!
Po tygodniu: Już parenaście dni po przejściu na mięsną karmę odczujesz, że odchody kota nie cuchną tak jak przedtem. Dodatkowo kał będzie wydzielany rzadziej, co znacznie wpłynie na oszczędność żwiru i Twojego komfortu sprzątania kuwety. Sytuacja ta wynika z lepszego przyswajania mięsnej karmy, która trawiona lepiej pozostawia po sobie mniej odpadów.
Po miesiącu: Sierść Twojego kota zacznie napierać zdrowego blasku, jakiego do tej pory nie widziałeś u swoich pupili. Zmniejszy się także intensywność linienia. Odporność kota zacznie wzrastać i poprawi się jego samopoczucie.
Po pół roku: Wyniki Twojego kota znacznie się poprawią. Bardzo możliwe, iż znikną problemy z zaburzeniem łaknienia (zarówno brak, jak i nadmierny apetyt). Układ pokarmowy ukojony prawidłową dietą zacznie działać sprawniej. Zmniejszy się ryzyko powstawania kul włosowych, a Twój kot zyska lepsze samopoczucie i z dumą będziesz mógł dołączyć do grona Świadomych Opiekunów Kotów.
Koty uzależniają się od złej karmy, z tego względu nową dietę wprowadzamy rozważnie i powoli.O tym, jak rozsądnie przestawić kota na inną karmę dowiesz się z tego artykułu:Jak przestawić kota na inną karmę?Bywa jednak, że koty bez problemu jedzą podaną im karmę. Dla urozmaicenia, a także wypróbowania innych rodzajów mięs zawartych w karmie możesz zamówić różnorodne saszetki karmy Catz Finefood. Znajdziesz je tutaj:Pełna oferta smaków!
Przy zmianie karmy na lepszą warto pamiętać, dlaczego to robimy. Chodzi przede wszystkim o:
Lepszą pracę układu trawiennego – mniej problemów z kulami włosowymi.
Dłuższe życie kota – większość kocich chorób to skutek nieprawidłowej diety.
Mniej cierpienia – zdrowie nerek, serca i innych narządów działających lepiej poprzez lepszą dietę.
Komfort życia – mniej odchodów, mniej wizyt u weterynarza.
Świadomość bycia odpowiedzialnym opiekunem, dbającym o biologiczne potrzeby swojego kota.
Oszczędność – kot nasyci się zdecydowanie szybciej karmą mięsną niż tą bez mięsa.
W składzie znajdziemy 70% dzika, bulion z dzika (28,8%).
Całość dopełniają minerały oraz suplementy (1%) oraz dodatek oleju z pestek winogron (0,2%)
Pamiętaj, aby puszki z karmą przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Aby zachować świeżość zawartości puszki po otwarciu użyj pokrywki na puszki, którą możesz kupić tu - Pokrywki na puszki Furtastic.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Wskazówki dotyczące karmienia
Dorosły kot o średniej wadze potrzebuje ok. 200g karmy dziennie, rozdzielonej w 4-5 posiłkach. Dokładniejsze dawkowanie znajdziesz w szczegółach produktu.
Jeśli szanujesz biologiczne potrzeby kotów i chcesz zaczerpnąć więcej rzetelnych informacji lub podzielić się swoją wiedzą zapraszamy na Facebookową Grupę Świadomi Opiekunowie kotów.Odpowiedzi dietetyków, behawiorystów i doświadczonych kociarzy udzielane są tu zupełnie bezpłatnie. Dodatkowo prowadzimy edukacyjne transmisje Live tylko dla naszego, zamkniętego grona. Zapraszamy.