icon Oszczędzaj i zbieraj punkty!
Obecnie nie mamy wybranego produktu, ale mamy podobne, które mogą Ciebie zainteresować
5
punkty lojalnościowe 5

Eden - Country Cuisine - Jagnięcina, Dziczyzna, Kaczka, Królik 200g

9,72 PLN
48,60 zł / kg
Produkt obecnie niedostępny
70 Zawartość mięsa
200 g Waga
Country Cuisine Model

Eden - Country Cuisine - Jagnięcina, Dziczyzna, Kaczka, Królik 200g

70% mięsa

 Konsystencja mielonki 

 Bulion mięsny

 Bez zbóż

 Karma pełnowartościowa

konsystencja karmy eden

 

Czy Eden – Country Cuisine to dobry wybór dla Twojego kota?

Według aktualnych zaleceń specjalistów – dietetyków zwierzęcych, warto dbać o to, aby dieta kota była wysokomięsna. Jako, iż koty są zwierzętami mięsożernymi, poszanowanie ich biologicznych potrzeb żywieniowych gwaranruje im lepsze zdrowie, a więc i przyjemniejsze życie.

 Wyjątkowość karmy Eden opiera się na wysokim procencie dobrego mięsa zawartego w składzie. Świeża jagnięcina, dziczyzna, mięso kacze i królicze poddane zostały procesowi wolnemu gotowania. Dzięki temu karma zachowała pełnie wlaściwości odżwczych, a bulion powstały w czasie gotowania wydziela zachęcający aromat mięs.

 

Większość popularnych karm nie zawiera mięsa – co w takim wypadku?

Nie da się ukryć, iż pokarmem najlepiej przyswajalnym dla mięsożerców jest mięso. Układ pokarmowy przyswojowany do takiego sposobu żywienia nie pobiera pełni właściwości z roślin. Stąd komercyjne karmy na bazie zbóż, soi lub odpadów rzeźniczych najgorszej kategorii muszą być uzupełniane sztucznie. Inaczej kot jedzący bezmięsną karmę cierpiałby na skrajne niedożywienie.

Konsekwencją karmienia pupila sztucznymi karmami jest przede wszystkim większe narażenie na choroby. Co za tym idzie kot będzie żył krócej. Innymi skutkami ubocznymi niewłasciwego żywienia jest damierne linienie, częste zakładzania, otyłość, obciążenie układu pokarmowego, a także częstsze i bardziej cuchnące odchody. 


 

Dlaczego producenci karmy Eden – Country Cuisine postawili na zdrowie kotów?

Producenci karm średniej jakości kierują się przede wszystkim zyskiem. Stąd zastępują mięso w ich karmach ańszymi zbożami czy odpadami uzupełniając produkt sztucznie. Producent karmy Eden – Country Cuisine dba nie tylko o zysk, ale zależy mu również na zdrowiu domowych pupili. Marka dba nie tylko o pełnowartościowy, dobrze zblilansowany skład karmy, ale również o jakość mięs i zakup produktów od lokalnych dostawców. 

 

Jaką różnicę zobaczysz karmiąc Eden – Cointry Cusine? (i jak szybko?)

Gdy zaczniesz karmić kota mięsną karmą, odkryjesz, że pozornie zwykła zmiana daje Tobie i kotu zupełnie nowy komfort życia. Przestaniesz wydawać fortunę na weterynarza (zwłaszcza na stare lata pupila) i odczuwać każda wizytę kota w kuwecie.

  • Po tygodniu: Odchody kota staną się mniejsze i znacznie mniej śmierdzące – będzie to wynikać z dobrej przyswajalności posiłku.

  • Po miesiącu: Sierść Twojego kota, którą uważałeś za ładną nabierze miękkości i blasku, którego do tej pory nie doświadczyłeś. Stopniowo mniejszą się również problemy z linieniem. 

  • Po pół roku: Wyniki krwi Twojego kota poprawią się o 100%. Układ pokarmowy ukojony prawidłową dietą zacznie działać sprawniej. Zmniejszy się ryzyko powstawania kul włosowych, a Twój kot zyska lepsze samopoczucie i z dumą będziesz mógł dołączyć do grona Świadomych Opiekunów Kotów


 

eden karma

 

 

Wskazówka dotycząca żywienia

Jeśli Twój kot jest uzależniony od suchej lub bezmięsnej karmy zadbaj o to, aby przestawianie go na nowy sposób żywienia przebiegło stopniowo. O tym, jak przestawić kota na dobrą karmę poczytasz tu: Jak sprawnie zmienić karmę kotu? 

Zastanawiasz się ile gram karmy powinien zjeśc Twój kot?

W przypadku prawidłowego żywienia mięsną karmą kot o wadze od 3-5kg powinien zjeść ok. 130-180 g karmy na dzień, rozdzielonej w przynajmniej 4-5 posiłkach. W przypadku jeśli kot jest aktywny granica prawidłowej porcji waha się od 205-290g karmy na dzień. 

Pamiętaj, iż porcję karmy dobieramy pod wagę i aktywność kota, a nie pod to czy jest sterylizowany! Po sterylizacji spada aktywność i spowalnia metabolizm, kontrolujemy więc wagę i porcję karmy, jednak nie musi mieć ona dopisku “dla kastratów”.

Ważne!

W przypadku kociąt podajemy znacznie więcej karmy niż przy kotach dorosłym. Wszystko po to, aby maluch mogł zdrowo rosnąć. Nie musisz podawać karmy z dedykacją dla kociąt, wybierz po prostu karmę wysokomięsną. 

 


Świeżość na dłużej karmy Eden – Country Cuisine – Jagnięcina, Dziczyzna, Kaczka, Królik
 

Aby karma Eden – Country Cuisine była świeża na dłużej przechowuj ją w chłodnym i zacienionym miejscu. Po owtorzeniu puszki użyj pokrywki na puszki TRIXIE. Znajdziesz je tu: Pokrywki na puszki 200g – 400 g. 

 

Dołącz do Świadomych Opiekunów Kotów! 

Dbając o biologiczne potrzeby kota możesz śmiało nazywać się dobrym kocim opiekunem!
Jeśli chcesz spróbować z inną karmą niż Eden – Country Cusine zapraszamy do przejrzenia naszej oferty. Wybraliśmy dla Ciebie i Twojego kota wyłącznie wysokomięsne karmy, którymi sami karmimy naszych podopiecznych. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady odnośnie diety kota lub jego behawioru zapraszamy na facebookową grupę, którą przygotowaliśmy z myślą o naszych klientach –
 Grupa Świadomi Opiekunowie Kotów. 


 

eden karma country cuisine jagniecina dziczyzna

 

Cechy produktu
ROZWIŃ
Skład
ROZWIŃ
Dawkowanie
ROZWIŃ
Dostawa i płatność
ROZWIŃ
Zapytaj o produkt
ROZWIŃ
Opinie
ROZWIŃ
© 2021 Furtastic, All Rights Reserved.
METODY DOSTAWY
Inpost DPD GLS
METODY PŁATNOŚCI
PayU PayPal PRZELEW BANKOWY