✓ 70% kangura
✓ Mięsny bulion
✓ Szeroki wybór smaków
✓ Karma pełnowartościowa
✓ Brak zbóż
Zdrowa dieta kota to przede wszystkim zbilansowane, pełnowartościowe jedzenie oparte o mięsny skład. Kot jest zwierzęciem mięsożernym, który najlepiej funkcjonuje na produktach zwierzęcych. Białka roślinne nie są przez niego przyswajalne, tak samo, jak większość innych roślinnych wartości. To oznacza, że żywiąc koty karmami opartymi o zboża - nawet jeśli określają się one jako zbilansowane - nie gwarantujesz kotu dobrej przyswajalności jego karmy, co prowadzi do niedoborów.
Karma Catz Finefood Purrrr - N.107 Kangur 85g to monobiałkowa linia karm, a więc każda puszka zawiera jedno źródło białka zwierzęcego. Tego typu produkty sprawdzają się zarówno w codziennej diecie kota, jak i w diecie eliminacyjnej, przy podejrzeniu alergii. Catz Finefood Purrrr to jasno opisany udział mięsa w składzie. Produkt bazuje na mięsie z kangura. Dodatkowo zbilansowanie karmy za pomocą naturalnych suplementów sprawia, że jest ona posiłkiem pełnowartościowym. Z powodzeniem może stanowić podstawę diety kota.
Najwyższej jakości mięso użyte przy produkcji karmy pochodzi wyłącznie od lokalnych dostawców i jest wolne od antybiotyków. W przypadku karm rybnych – ryby i owoce morza pozyskiwane są poprzez wolny połów. Naturalne i mięsne składniki gwarantują wysoką przyswajalność karmy, co korzystnie wpływa na wiele aspektów życia kota i jego opiekuna.
Recenzja karmy Catz Finefood na kanałach Apollo Fluffy Cat: Artykuł z recenzją karmy Catz Finefood *KLIK*
Po tygodniu: Już paręnaście dni po przejściu na mięsną karmę odczujesz, że odchody kota nie cuchną tak jak przedtem. Dodatkowo kał będzie wydzielany rzadziej, co znacznie wpłynie na oszczędność żwiru i Twojego komfortu sprzątania kuwety. Sytuacja ta wynika z lepszego przyswajania mięsnej karmy, która trawiona lepiej - pozostawia po sobie mniej odpadów.
Po miesiącu: Sierść Twojego kota zacznie napierać zdrowego blasku, jakiego do tej pory nie widziałeś u swoich pupili. Zmniejszy się także intensywność linienia. Odporność kota zacznie wzrastać i poprawi się jego samopoczucie.
Po pół roku: Wyniki Twojego kota znacznie się poprawią. Bardzo możliwe, iż znikną problemy z zaburzeniem łaknienia (zarówno brak, jak i nadmierny apetyt). Układ pokarmowy ukojony prawidłową dietą zacznie działać sprawniej. Zmniejszy się ryzyko powstawania kul włosowych, a Twój kot zyska lepsze samopoczucie i z dumą będziesz mógł dołączyć do grona Świadomych Opiekunów Kotów.
Koty uzależniają się od złej karmy, z tego względu nową dietę wprowadzamy rozważnie i powoli. O tym, jak rozsądnie przestawić kota na inną karmę dowiesz się z tego artykułu: Jak przestawić kota na inną karmę? Bywa jednak, że koty bez problemu jedzą podaną im karmę. Dla urozmaicenia, a także wypróbowania innych rodzajów mięs zawartych w karmie możesz zamówić różnorodne saszetki karmy Catz Finefood. Znajdziesz je tutaj: Pełna oferta smaków!
Kliknij tutaj by przejść do e-booków na temat kocich niejadków i przestawiania ich na lepszą dietę > KLIK
Przy zmianie karmy na lepszą warto pamiętać, dlaczego to robimy. Chodzi przede wszystkim o:
Lepszą pracę układu trawiennego – mniej problemów z kulami włosowymi.
Dłuższe życie kota – większość kocich chorób to skutek nieprawidłowej diety.
Mniej cierpienia – zdrowie nerek, serca i innych narządów działających lepiej poprzez lepszą dietę.
Komfort życia – mniej odchodów, mniej wizyt u weterynarza.
Świadomość bycia odpowiedzialnym opiekunem, dbającym o biologiczne potrzeby swojego kota.
Oszczędność – kot nasyci się zdecydowanie szybciej karmą mięsną niż tą bez mięsa.
Karma Catz Finefood nie zawiera barwników, konserwantów i wzmacniaczy smaków. Gramatura karmy 400 g jest odpowiednią ilością posiłku dla kota o średniej wadze na ok. dwa dni, jednak dokładne przeliczenie Ile karmy powinien jeść kot, znajdziesz w > Szczegóły produktu >> Dawkowanie.
Pamiętaj, aby puszki z karmą przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Aby zachować świeżość zawartości puszki, po otwarciu użyj pokrywki na puszki, którą możesz kupić tu - Pokrywki na puszki Furtastic. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.
Jeśli szanujesz biologiczne potrzeby kotów i chcesz zaczerpnąć więcej rzetelnych informacji lub podzielić się swoją wiedzą zapraszamy na Facebookową Grupę Świadomi Opiekunowie kotów. Odpowiedzi dietetyków, behawiorystów i doświadczonych kociarzy udzielane są tu zupełnie bezpłatnie. Dodatkowo prowadzimy edukacyjne transmisje Live tylko dla naszego, zamkniętego grona. Zapraszamy.