fbpx

Jaka dieta dla psa jest najlepsza? Oczywiście naturalna!


Każda naturalna dieta dla psa przynosi mnóstwo korzyści. Lepsze przyswajanie składników odżywczych, zdrowie i mniejsze odchody to zaledwie ich część. Efekty prawidłowego odżywiania widoczne są już w pierwszym tygodniu zdrowej diety, a co najważniejszemięsna naturalna dieta najlepiej smakuje psom!

Naturalna dieta dla psa – czyli jaka?

Naturalna dieta dla psa komponowana jest ze składników o niskim stopniu przetworzenia. W odróżnieniu od suchych karm, które m.in. harowane są bardzo wysokimi temperaturami karmy naturalne są lekkie i poddane jedynie delikatnej obróbce termicznej. Przy naturalnej karmie stosuje się również suplementacje z naturalnych składników.

Co warto podkreślić, naturalna dieta dla psa to również składniki, które zwierzak jadłby w naturze. Odpadają więc wszelkie gotowane ziarna zbóż jak kasza, ale również i ryż. To czym pies żywiłby się w naturze to przede wszystkim mięso i na nim skupiamy się komponując naturalną dietę. Warzywa czy owoce mogą stanowić jedynie dodatek do psiego posiłku.

Zobacz więcej o przeciwieństwie karm naturalnych czyli tzw. karmach śmieciowych .

Podział karm naturalych

Pierwszą i najłatwiejszą opcją naturalnej diety dla psa są mięsne, mokre karmy. Oczywiście nie każda puszkowana karma będzie posiadała dobry skład, dlatego wybierając naturalną karmę kierujemy się następującymi czynnikami.

Dieta naturalna dla psa – podstawowe prawa:

  • Wysoki procent mięsa mięśniowego w składzie
  • Brak produktów odpadowych pochodzenia zwierzęcego
  • Wystrzegamy się wszelkich mączek mięsnych, hydrolizowanych białek
  • Sprawdzamy, czy karma nie zawiera zboża
  • Dopuszczamy jedynie mały procent nieszkodliwych dla psa warzyw lub owoców

Naturalna dieta dla psa jako mięsne puszki zwykle będzie posiadała krótki, jasny skład. Kluczowym czynnikiem jest tutaj to, czy karma jest pełnowartościowa. Nie da się jednak ukryć, że sklepowe karmy zwykle prezentowane są jako pełnowartościowe i zbilansowane, nie mniej jednak nie każda została zasuplementowana naturalnymi składnikami.

Uwaga: tylko naturalne suplementy zapewniają wzorową przyswajalność posiłku. Nie da się również ukryć, że najwięcej składników odżywczych i witamin wchłania się bezpośrednio z dobrej jakości składników.

Więcej na temat szkodliwości karm zbożowych poczytasz tutaj: Dlaczego nie warto karmić psa zbożową karmą?

Naturalna dieta dla psa nr. 1 – BARF!

Czy słyszałeś o żywieniu surowym mięsem? Zapewne złapałeś się za głowę i nie wierzyłeś własnym uszom. Pora jednak zmierzyć się z paroma faktami odnośnie BARF’a czyli żywieniu opartym na surowym mięsie, kościach, podrobach skomponowanych w zbilansowany posiłek! To najbardziej naturalna dieta dla psa.

Zalety naturalnej diety dla psa – BARF’a!

  • Dzięki spożywanemu mięsu psi żołądek wraca do naturalnego dla siebie, niskiego pH. Dzięki temu pies nie tylko wybornie radzi sobie z trawieniem mięsa, ale i również jest odporniejszy na bakterie. Na przykład na te wypite wraz z wodą z kałuży
  • Jedzenie mięsa uspokaja psa. Tryptofan w nim zawarty odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.
  • Naturalna dieta dla psa BARF pozwala psu na szarpanie, rozgryzanie i miażdżenie mięsa, co również pozytywnie wpływa na zaspokojenie jego najbardziej pierwotnych potrzeb.

Więcej na temat BARF’a przeczytasz tu: Wszystkie informacje potrzebne, abyś zrozumiał dietę BARF.

Która naturalna dieta dla psa będzie najlepsza? BARF vs mięsna, mokra karma

Jeżeli zamiast zbożowych, marketowych karm wybraliśmy któraś z powyższych opcji to już połowa sukcesu! Teraz pozostaje nam zastanowić się która opcja jest bardziej korzysta dla naszych możliwości.

Bez wątpienia, dieta BARF jest najlepiej przyswajalna ze względu na swoją surowość. Jednak wymaga od nas czegoś więcej niż otworzenia puszki. Te jednak zwykle są droższe, niż surowe żywienie.

Jakie korzyści uzyskamy karmiąc pupila naturalną dietą dla psa?

Naturalna dieta dla psa to przede wszystkim wiele korzyści czysto zdrowotnych. Lepszą kondycje organizmu warto budować latami, aby odwdzięczyła się nam długim życiem pupila. Oczywiście możliwie bez chorób, które dotykają starsze psy. Przy prawidłowym żywieniu poprawia się również kondycja sierści i skóry pupila.

Naturalne diety jako, iż bardziej odżywcze oddają z pożywienia wszystko co najlepsze. Brak niedoborów i uzupełnienie wszystkich witamin wpływa również na psie samopoczucie.

Właściciele psów i kotów, którzy zdecydowali się na zdrowsze wersje psich diet stale podkreślają – psiaki żywione naturalnie stają się szczęśliwsze. Naturalna dieta pomaga zaspakaja potrzeby wynikające z bycia psem.

Jednak efektem dobrej diety, które zauważysz w pierwszym tygodniu zdrowego żywienia będą dużo mniejsze, mniej śmierdzące odchody. Ich sprzątanie nie będzie już tak uciążliwe. Cały ten fakt wynika z tego, iż dobrze przyswajalna dieta zostawia za sobą mniej odpadów koniecznych do wydalenia.

Zobacz także:

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?
Czy sucha karma czyści zęby?
Jaką rolę spełniają gryzaki?

Zespół Furtastic.pl

Jesteśmy pierwszym w Polsce, sklepem zoologicznym ze zdrową żywnością dla zwierząt. Od standardowych sklepów wyróżniamy się brakiem przetworzonych karm. Oferujemy produkty z dokładnie przeanalizowanym składem, we wsparciu zoodietetyków. Znajdziesz u nas wyłącznie naturalne, wysokomięsne produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Content