fbpx

Jaka karma dla psa uczulonego na kurczaka?


Reakcje alergiczne po spożyciu kurczaka lub karmy z kurczakiem są częstą przypadłością. Może to wynikać z dużej popularności i niskiej ceny kurzego mięsa – jego jakość szczególnie w tańszych karmach pozostawia wiele do życzenia. Jaka karma dla psa uczulonego na kurczaka będzie w takim wypadku najlepsza?

Jak rozpoznać alergię na kurczaka? – Jaka karma dla psa uczulonego na kurczaka

Warto wiedzieć, że alergia na kurczaka często jest diagnozowana przez właściciela zbyt pochopnie. Jeżeli w dietę psa wchodzi sucha karma, to równie prawdopodobnym czynnikiem wywołującym alergie jest ryż (częsty przypadek uczulenia na zboża) lub psu nie do końca odpowiada chociażby źródło, z którego pochodzi konkretne mięso użyte w karmie. Aby mieć pewność, że alergia występuje na tle białka pochodzącego z drobiu należy przeprowadzić dietę eliminacyjną – monobiałkową.

Wracając do tematu rozpoznawania alergii – alergia pokarmowa, często mylona z nietolerancją pokarmową znacznie częściej objawia się problemami skórnymi niż np. biegunką, krótko po spożyciu pokarmu.

Najczęstszymi objawami alergii u psa są:

  • świąd
  • dolegliwości w okolicach uszu (zapalenia)
  • łupież, matowienie sierści
  • lizanie miejsc chorobowo zmienionych
  • kichanie, katar

Dieta monobiałkowa przy alergii na kurczaka

Jeżeli nasz pies wykazał skłonności do alergii możemy przejść na dietę monobiałkową, czyli na karmę z jednym źródłem białka -przeciwnym do kurzego np. monobiałkowa karma z królika. Monobiałkowe karmy z prostym składem najlepiej sprawdzą się przy diecie eliminacyjnej, ponieważ zawężają krąg poszukiwania alergenu. Jeżeli w ciągu ok. 8 tygodni dotychczasowe objawy alergii znikną – będziemy mogli zauważyć, że monobiałkowa karma, np. wołowa nie uczula naszego psa. Może więc być podawana i możemy przystąpić do testowania kolejnego źródła białka (rodzaju mięsa).

Uwaga! Czasem zdarza się sytuacja, w której pies nie toleruje gatunku mięsa z konkretnej partii/marki, za to ten sam gatunek mięsa nie przeszkadza mu w innej karmie. Warto mieć to na uwadze.

Jaka karma dla psa uczulonego na kurczaka?

Przykładowe, monobiałkowe karmy dla psa, bez kurczaka w składzie:

Wołowina:

Monobiałkowa karma dla psa z łososiem

Zespół Furtastic.pl

Jesteśmy pierwszym w Polsce, sklepem zoologicznym ze zdrową żywnością dla zwierząt. Od standardowych sklepów wyróżniamy się brakiem przetworzonych karm. Oferujemy produkty z dokładnie przeanalizowanym składem, we wsparciu zoodietetyków. Znajdziesz u nas wyłącznie naturalne, wysokomięsne produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Content