fbpx

Spirulina w diecie psa


Super Food, który możesz spożywać sam – przynosi korzyści także Twojemu psu! Spirulina jest uznawana za jeden z najbardziej pożywnych pokarmów. Zawartości wielu witamin oraz składników odżywczych potwierdziła swoje skuteczne działanie w wielu badaniach naukowych. Mało który psi opiekun wie, że warto włączyć ją do diety swojego pupila.

Spirulina w diecie psa – czym jest spirulina?

Spirulina to mikroalga, która zawartością białka znacząco przekracza jego ilość, chociażby w kurczaku czy soi. Ponadto białko to zawiera w sobie 12 aminokwasów endogennych i 8 aminokwasów egzogennych. Posiada liczne witaminy z grupy B, witaminę A, D, E, a także biotynę. W spirulinie najwięcej jest kwasu γ-linolenowy, dalej wyróżniamy kwas α-linolenowy, kwas stearydonowy oraz kwas eikozapentaenowy. Jest to również produkt, w którym znajdziemy liczne minerały, takie jak magnez, żelazo, potas, wapń, sód czy fosfor, które odznaczają się wysoką przyswajalnością.

Algi były wykorzystywane przez ludzi od pokoleń. Występują na całym świecie w środowisku wodnym oraz w miejscach o wysokiej wilgotności. W czasach, gdzie coraz więcej wiemy o psim żywieniu – spirulina w diecie psa może być włączona do jego jadłospisu. Oczywiście najlepiej po konsultacji z dietetykiem zwierzęcym 🙂

Zdrowe żywienie psów – dlaczego nie warto podawać suchej karmy?

Spirulina w diecie psa

Spirulina dla psa

Spirulina w diecie psa to nie tylko uzupełnienie składników odżywczych. Działanie funkcyjne tej algi to m.in. wzmocnienie układu immunologicznego, obniżenie reakcję alergicznej organizmu, przyspieszenie regeneracji wątroby oraz poprawa stanu zdrowia pacjentów z cukrzycą, niedokrwistością i chorobami serca. Produkt ten znajduje szerokie zastosowanie w dietoterapii i dietoprofilaktyce weterynaryjnej.

Również sierść i skóra psa zmienia się przy stosowaniu spiruliny. Lepiej odżywiony organizm wytwarza gęstszą, bardziej nawilżoną sieść – dzięki czemu jest ona lśniąca i przyjemna w dotyku.


Ranking karm dla psa – Furtastic!

Jak dawkować spirulinę?

Spirulinę podajemy w formie proszkowanej, lub w formie tabletek. Niektóre psy, zwłaszcza z obniżonym apetytem będą preferowały ten drugi sposób, gdzie tabletkę umieszczamy w psim posiłku.

Większość producentów zaleca podawanie 1 g spiruliny na każde 10 kg masy ciała psa. Natomiast jeżeli mamy inne zalecenia od dietetyka zwierzęcego – oczywiście powinniśmy się do nich zastosować.

Spirulina w diecie psa

Jak przechowywać spirulinę? – Spirulina w diecie psa

Spirulina nie musi być przechowywana w lodówce. Za to najlepiej, aby była szczelnie zamknięta. Jeżeli dostanie się do niej wilgoć – zbryli się, tworząc grudki. Produkt najlepiej umieścić w ciemnym miejscu, gdzie temperatura nie przekracza 27 stopni.

Zobacz także:

Jaka dieta dla psa jest najlepsza? Oczywiście naturalna!

Czy Yorki i inne psy ras ozdobnych mogą jeść mięso?

Dobra karma dla psa – jak wybrać?

Zespół Furtastic.pl

Jesteśmy pierwszym w Polsce, sklepem zoologicznym ze zdrową żywnością dla zwierząt. Od standardowych sklepów wyróżniamy się brakiem przetworzonych karm. Oferujemy produkty z dokładnie przeanalizowanym składem, we wsparciu zoodietetyków. Znajdziesz u nas wyłącznie naturalne, wysokomięsne produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Recent Content