fbpx

Jakie karmy dla kotów są najlepsze?


Jakie karmy dla kotów warto wziąć pod uwagę? Co tak właściwie rzutuje na fakt, że dana karma jest dobra? Obecny rynek zoologiczny jest przepełniony rozmaitymi markami karm. Niektóre z nich reklamowane są w telewizji, a niektóre znamy jedynie dzięki kocim dietetykom, specjalizującym się w zdrowym żywieniu zwierząt. Wiedza o tym, jakie karmy dla kotów są zdrowe i od czego to zależy – to kluczowa wiedza każdego Świadomego Opiekuna Kota!

Co to znaczy zdrowa karma? – Jakie karmy dla kotów są dobre?

Koty to ściśli mięsożercy. To oznacza, że nie pobierają one znaczących wartości odżywczych z roślin. Ich organizm przystosowany jest do spożywania i efektownego trawienia mięsa. Z tego względu pierwszym warunkiem, jaki musi spełniać karma – jest mięso w jej składzie.

Mowa tu o mięsie mięśniowym oraz podrobach, a nie produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Karma z tym ostatnim składnikiem znacząco odbiega jakością od prawdziwych karm. Nie bez znaczenia jest również brak udziału zboża w karmie – zboże to składnik, którego powinniśmy unikać.

Numer jeden wśród klientów – Gussto

Jeżeli istnieje jeszcze kociarz, któremu trzeba przedstawiać tę karmę – to prędko zapraszamy do karty produktu! Gussto zawiera 70% mięsa (jest więc karmą wysokomięsną) i nie ma w nim zbóż czy dodatku warzyw. Proporcje mięsa mięśniowego do podrobów są dobrze wyważone, a ponadto karma zawiera w sobie bulion, który w naturalny sposób podbija smak i zapach karmy.

Jakie karmy dla kotów

Gussto posiada warianty monobiałkowe – a więc przystosowane dla kotów cierpiących na alergie. W ofercie znajdziemy również Gussto Urinary oraz Gussto Intestinal.

Jakie karmy dla kotów gussto

Numer dwa – Power of Nature – Jakie karmy dla kotów są najzdrowsze?

Power of Nature jest popularna szczególnie wśród kotów wybrednych. Konsystencja karmy jest nietypowa, ponieważ to mięsny, drobno zmielony mus, tworzący na prawdę delikatny posiłek. Jest on w pełni mięsny, ponieważ karma nie zawiera produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i zbóż.

Jaka karma dla kota mięsna


Power of Nature tak samo jak Gussto – posiada rozmaite warianty smakowe, a także oferuje małe puszki z serii Minka’s Meat on Monday o dodatkowych, ciekawych dla kociego podniebienia smakach.

Numer 3 – Coyote LoveCat

Przyjemna oprawa graficzna czterech smaków tej karmy to nie wszystko. LoveCat zawiera 70% mięsa oraz mięsny bulion. Jest to dobry reprezentant karm wysokomięsnych, posiadający w składzie olej z łososia (wielki plus dla marki za dodatek tłuszczy zwierzęcych!). Jako trzeci najczęstszy wybór klientów Furtastic prezentuje się znakomicie!

Jaka karma dla kota lovecat

Zobacz także:

Zdrowe nawyki żywieniowe kotów

Sucha karma dla kota – dlaczego nie?

Dlaczego karma bezzbożowa dla kota?

Zespół Furtastic.pl

Jesteśmy pierwszym w Polsce, sklepem zoologicznym ze zdrową żywnością dla zwierząt. Od standardowych sklepów wyróżniamy się brakiem przetworzonych karm. Oferujemy produkty z dokładnie przeanalizowanym składem, we wsparciu zoodietetyków. Znajdziesz u nas wyłącznie naturalne, wysokomięsne produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Content