fbpx

Najlepszy preparat na komary i kleszcze dla psów? Bugspray Green Line od Pokusy!


Dzisiejszy wpis chcemy poświęcić preparatowi, który jest naszym odkryciem roku 2020! Niesamowita skuteczność połączona z naturalnym składem musiała sprawić, że produkt Bugspray znalazł się w naszej ofercie. Jak niektórzy z Was wiedzą dbamy o najwyższą naturalność produktów, ale również i o jakość. Omawiamy preparat na kleszcze dla psów spełnia każde z naszych wymagań!

Najlepszy preparat na kleszcze marki Pokusa

Pokusa słynie głównie z produkcji naturalnych suplementów do diety BARF. Nie zapominajmy jednak, że ta marka to o wiele więcej! Spray Bugspray Green Line również jest całkowicie naturalny. Czysty skład zawiera w sobie wyłącznie naturalną kompozycję olejów i dodatek octu.

bugspray preparat na kleszcze i komary dla psów
BugSpray GreenLine Pokusa – spray na komary i kleszcze

Sekretnymi olejkami o których mowa są: olejek cytronelowy, olejek cynamonowy, olejek eukaliptusowy, olejek lawendowy, olejek geranium, olejek goździkowy oraz olejek miętowy. Ta mikstura stanowi nieprzekraczalną barierę dla większości owadów, ponieważ działa na nie bardzo drażniąco. Insekty nie są w stanie usiąść na sierści z rozpylonym preparatem.

Nie bez znaczenia w składzie jest również ocet. Na szczęście spray posiada miły zapach – na pewno nie poczujemy w nim octu. Jest on natomiast dobrze wyczuwalny dla wszelkich żyjątek, które chcą przeszkodzić naszemu psu.

Wyjątkowo przyjazny dla psiaków

Proporcje składników zostały dobrane tak, aby były maksymalnie odstraszające dla komarów. Jednocześnie nie są drażniące dla psów. Z tego względu psi węch może odpocząć od mocnych, chemicznych preparatów na komary i kleszcze. Odpoczywa również organizm, ponieważ nie przyjmuje wszystkich tajemniczych składników zwykłych preparatów.

Bugspray dla psów nie barwi sierści. Nie trzeba obawiać się również o zatrucia, gdyby psiak zdecydował się polizać sierść na której została rozpylona mieszanka. To wszystko w połączeniu ze skutecznym działaniem przeciw insektom czyni preparat numerem 1 wśród środków przeciw kleszczom dla psów.

Bugspray dla psów na komary i kleszcze
Takie wyprawy to już nic strasznego!

Dlaczego warto używać preparatów na kleszcze?

Bugspray GreenLine robi oczywistą robotę, czyli chroni przed ukąszeniami komarów, kleszczy i much. Jednak nie każdy stosuje preparaty pomagające psu w tej sprawie. Jakie są tego konsekwencje?

Pies się męczy

Brak preparatu na komary sprawia, że psiak nie może odpocząć na spacerze. Często podczas pobytu nad jeziorem spotyka się ludzi, którzy beztrosko biesiadują przy ognisku, podczas gdy ich pupil nie może odpędzić się od natarczywych owadów. Mimo, iż psiak cieszy się z pobytu z właścicielami to nie czerpie z wyjazdu czy spaceru – bez przerwy odgania się od komarów.

Ryzyko chorób

Kiedy nie uchronimy naszego psa przed kleszczami po każdym spacerze będziemy je z niego wyciągać. Kleszcze przenoszą rozmaite choroby, groźne także dla człowieka.

  • Borelioza – jest niebezpieczną chorobą, której przyczyna leży w krętkach Borrelia burgdorferi. Przypadłość może początkowo nie wykazywać żadnych objawów, jednak najczęstszym skutkiem złapania tej choroby to zapalenie wątrobyniekiedy opon mózgowych i mięśnia sercowego, niedowłady kończyn, a nawet padaczka. 
  • Babeszjoza (piroplazmoza) – chorobę wywołują odkleszczowe pierwotniaki Babesia canis, które są odpowiedzialne za niszczenie erytrocytów, czyli czerwonych krwinek psa. Choroba może może mieć charakter ostry lub przewlekły. Rozwija się niedokrwistość, a często również ciężki stan zapalny różnych narządów, m.in. nerek, wątroby, oka, a także układu oddechowego i nerwowego.
  • Odkleszczowe zapalenie mózgu – choroba może dawać objawy neurologiczne – jadłowstręt, przeczulica, agresja, trudności z poruszaniem się, mimowolne ruchy. Wirusowe odkleszczowe zapalenie mózgu jest bardzo trudne do zdiagnozowania. Na rynku nie ma dostępnych leków na te chorobę, leczenie jest więc ciężkie i kosztowne.

Trwałość produktu Bugspray GreenLine

Bugspray chroni psiaki poprzez cienką warstwę olejków pozostawioną na skórze i sierści. Zapach mieszanki traci na intensywności po ok. dwóch godzinach. Dlatego warto powtórzyć aplikację preparatu po upływie tego czasu.

Bugspray rozpylamy ponownie, gdy nasz pies wróci z kąpieli w jeziorze.

Gdzie kupić Bugspray GreenLine od Pokusy?

Preparat znajdziesz u nas w dwóch wariantach. 150 ml jest standardowym rozmiarem, natomiast 750 ml to porządny spray, wykonany z myślą o dużych psach.

Poczytaj o nim więcej tu: Preparat na kleszcze i komary BugSpray

Zespół Furtastic.pl

Jesteśmy pierwszym w Polsce, sklepem zoologicznym ze zdrową żywnością dla zwierząt. Od standardowych sklepów wyróżniamy się brakiem przetworzonych karm. Oferujemy produkty z dokładnie przeanalizowanym składem, we wsparciu zoodietetyków. Znajdziesz u nas wyłącznie naturalne, wysokomięsne produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Content