BEZPIECZNE ZAKUPY - SSL        DARMOWA DOSTAWA OD 99 zł        FACHOWE PORADY        WYSYŁKA DO 24h

Czego szukasz?

Cat's Best

Cat's Best


Pokazuje 1 do 2 z 2 (1 Stron)
Cat's Best

Cat's Best


Każdy rozsądny kociarz używa żwirku dostosowanego do kota. Żwirki lub inaczej piasek dla kota jest łatwy do czyszczenia, pochłania zapach kociego moczu i jest praktyczny i wygodny w zastosowaniu. Istnieje wiele rodzai żwirku, lecz do jaki będzie odpowiedni dla nas i naszego kota można zbadać metodą prób i błędów. Pamiętajmy jednak, że każda zmiana żwirku może być stresem dla kota. 

Żwirki dzielą się na trzy podstawowe grupy: 

  • żwirki silikonowe
  • żwirki bentonitowe
  • żwirki drewniane

Żwirki drewniane

Jednym z najpopularniejszych żwirków drewnianych jest Cat’s Best. Ma on postać drewnianych, neutralnych w zapachu trocin. 

Zaletami tego żwirku są przede wszystkim wydajność - opakowanie starcza nawet na ponad miesiąc dla jednego kota (jest to zatem bardzo dobra wiadomośc dla naszego portfela) oraz całkowite pochłanianie zapachu. Żwirek w czasie stosowania zbryla się podobnie jak żwirki bentonitowe dzięki czemu usunięcie go jest bardzo proste. Żwirek ten z powodzeniem możemy spłukiwać w toalecie. Nie jest to szkodliwe dla środowiska. 

Na rynku dostępne są również żwirki drewniane w postaci pelletu, które pod wpływem kociego moczu rozpadają się. Tego rodzaju drewnianego żwirku nie sprzątamy po każdym kocim skorzystaniu z toalety, a wymieniamy co całą zawartość kuwety co jakiś czas.

Jeżeli chodzi o żwirki bentonitowe i żwirki silikonowe owszem mają one zwolenników, jednak każdy wielbiciel natury wybierze ekologiczny żwirek drewniany. Nie tylko ma on dobry wpływ na środowisko, ale także dla kotów. Żwirek, który przyczepia się do futra kotów jest przez nie zlizywany przez co może zalegać w żołądku i powodować dyskomfort. 

Podsumowanie

Który z zaprezentowanych typów żwirku jest najlepszy? Bez wątpienia ten naturalny, nieszkodliwy dla środowiska i dający się sprzątnąć w szybki i łatwy sposób. Dużą zaletą drewnianego żwirku jest również jego ekonomiczność- ten fakt ucieszy każdego posiadacza dużej ilości kotów.